close-btn

Ринок небанківських фінустанов України продовжує скорочуватися: причини

Станом на 1 липня за результатами наглядової роботи встановлено, що 44 фінансові установи не дотримуються вимог щодо мінімального розміру власного капіталу

Money

Фото: inbusiness.kz

Фінансовий ринок продовжують залишати небанківські компанії. Причиною цього є ситуація в країні, коли тиск на економіку зростає з кожним днем ​​і багато операторів не справляються з викликами, що виникають. На початку року ринок був представлений:

949 фінансовими компаніями;
259 ломбардами;
135 лізинговими компаніями.

Станом на 1 липня вже працювало:

887 фінансових компаній;
195 ломбардів;
108 лізингових компаній.

Зазначимо, що не всі компанії повною мірою здійснювали заявлені види діяльності до війни. А з початком конфлікту багато хто з них був змушений практично відразу закритися. На сьогодні 80% ринку небанківських фінансових послуг представлені лише 20-ма великими установами. При цьому Нацбанк продовжує анулювати дозволи тим компаніям, які, маючи дозвільну ліцензію, взагалі не здійснюють жодної діяльності.

Станом на 1 липня 2022 року за результатами наглядової роботи встановлено, що 44 фінансові установи (38 фінансових компаній та 6 ломбардів) не дотримуються вимог щодо мінімального розміру власного капіталу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чистий продаж валюти для стабілізації гривні під час війни наблизився до астрономічної суми

Ми раніше повідомляли, що Стандарт PSD2 запровадив у Європі відкрите банківське обслуговування, надавши споживачам та підприємствам право доступу до своїх платіжних рахунків через сторонніх провайдерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Скільки рітейлерів були змушені вдатися до скорочення штатів через війну: опитування

Скільки українські банки заробили за перше півріччя 2022 року — звіт НБУ

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news