Для переходу на нову систему не потрібні спеціальні лічильники: споживач і надалі щомісяця передаватиме показники в кубічних метрах оператору газорозподільної мережі
2 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроект №2553. Він переводить усіх споживачів газу в країні на європейську систему обліку: замість кубометрів — кіловат-години (кВт-година). Зміни набудуть чинності з травня 2022 року.
«З 1 травня 2022 року кубометри у квитанціях замінять кіловат-годинами. У ЄС споживачі платять не за кубометр газу, а за кількість енергії, яку можна отримати з кубометра під час його спалювання. Тепер і українці платитимуть за якість», — розповів заступник міністра енергетики Максим Нємчинов.
Чи потрібно встановлювати спеціальний лічильник?
Ні, у спеціальному лічильнику потреби немає. Справа в тому, що оператор газотранспортної системи, Укртрансгаз, постачальники газу та облгази вже вважають спожитий газ в енергетичних одиницях. Облік відбувається паралельно — як у кубометрах, так і кіловат-годинах. У квитанції постачальника споживачеві буде вказано ціну не за куби, а за енергоодиниці.
Таким чином, за переведення спожитого обсягу газу в кубах в обсяг спожитої енергії відповідатиме оператор. Платіж розраховуватиметься за спеціальною формулою: обсяг спожитого газу, помножений на коефіцієнт теплоти згоряння протягом місяця + ціна постачальника. Якщо споживач не надав показників, постачальники вираховують споживання самі. Так само відбувається у випадку, якщо споживач не має лічильника.
Важливо зазначити, що згідно з формулою НКРЕКУ, при розрахунку платежів облгази використовуватимуть так званий вищий коефіцієнт теплоти згоряння, він на 20% більший за діючий – 8229 ккал/м3. Зараз цей показник на вартість газу не впливає, але щойно нові правила запрацюють, він може суттєво збільшити рахунки споживачів.
Також Немчинов додав, що для прямих договорів домогосподарств із «Нафтогазом» ціна на газ становить 7,96 грн за кубометр, для теплогенеруючих компаній – 7,42 грн.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Щороку, 11 листопада, інтернет-магазини з усього світу влаштовують для покупців грандіозні розпродажі. Цей день – свого роду свято, яке отримало дві назви – Міжнародний день шопінгу, та Всесвітній день холостяків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Энергокриза в Китаї стане причиною глобального дефициту товарів — The Times
За матеріалами сайтів kosatka.media, biz.liga.net