close-btn

Скільки українські заробітчани в Польщі пересилають грошей в Україну — аналітика


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/deploy/sites/psm7.com/wp-content/plugins/psm-ob-quotes/ob-quotes.php on line 137

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/deploy/sites/psm7.com/wp-content/plugins/psm-ob-quotes/ob-quotes.php on line 143

Близько 75% українців, що перебувають на заробітках в Польщі, надсилають значну частину зарплат своїм рідним в Україну

Гроші

Гроші Фото: radiosvoboda.org

Аналітичний центр Gremi Personal провів серед офіційно працевлаштованих українців в Польщі опитування, скільки грошей вони надсилають своїм родичам на батьківщину. Так, понад 35% респондентів відповіли, що понад половину зароблених коштів переказують в Україну.

«У Польщі опитали працевлаштованих українців — 74,5% надсилають кошти своїм родичам в Україну, із них 35,4% респондентів надсилають на батьківщину більш ніж половину заробітку, а 39,1% — менше половини. Не надсилають взагалі — усього 10,9%. Однак 14,6% респондентів перевезли сім'ї до себе у Польщу, тому і зникла потреба у грошових переказах».
аналітики Gremi Personal

За їх словами, станом на кінець серпень в середньому українці на робітничих спеціальностях в Польщі заробляють від 28 до 32 тис. грн/міс, що еквівалентно 3500-4000 злотих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд Польщі надав Україні велику партію станцій Starlink

Як заявила директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal Анну Джоболду, через різні об’єктивні фактори українці втратили понад третину доходів. В цей же час значно зріс рівень безробіття. Разом з цим неможливість чоловіків виїжджати за кордон на заробітки стимулює жінок приймати на себе цей тягар та підтримувати свої сім’ї в Україні.

«Ми прогнозуємо зростання зарплат у Польщі восени й ми переконані, що це неодмінно стане поштовхом для переказів ще більших коштів для підтримки своїх родичів та економіки України загалом».
Анну Джоболду

Нагадаємо, що з початку повномасштабного військового вторгнення РФ статус тимчасового захисту у Польщі отримали понад 1,23 млн українських біженців. При цьому, офіційно на роботу влаштувалось лише 372 тис. осіб, — згідно з даними Міністерства сім’ї та соціальної політики Республіки Польща та УВКБ ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Скільки грантів виділив уряд бізнесу у рамках проєкту “єРобота”

Уряд розширив фінансування програми “єРобота”: на що підуть гроші

Безробітних задіють на громадських роботах: які терміни та виплати

google news