close-btn

Українцям заборонили надсилати кошти закордон з гривневих карток — пояснення НБУ

Національний банк вводить заборону на Р2Р-перекази з українських гривневих карток на закордонні валютні. Обмеження вступлять в силу з 5 жовтня

Украинцам запретили отправлять деньги за границу с гривневых карт

Украинцам запретили отправлять деньги за границу с гривневых карт Фото minfin.com.ua

Так, за словами представників Нацбанку, після семи місяців війни роль даного інструменту для підтримки громадян за кордоном суттєво знизилась. Водночас зросли ризики його використання з ціллю обійти обмеження на купівлю валюти.

Зважаючи на це, заборона сприятиме захисту міжнародних резервів України, які є важливими, зокрема, для безперебійної роботи економіки та для здійснення оборонних закупівель.

«Дозвіл на Р2Р-перекази за кордон з гривневих платіжних карток, ухвалений у квітні 2022 року, дав змогу українцям підтримати під час найважчого періоду своїх близьких, які вимушено переїхали в інші країни через повномасштабну агресію РФ», — нагадали в НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готується приєднатися до БРРЄ: які вигоди можуть отримати ВПО

При цьому, зазначає регулятор, українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для:

  • оплати навчання (на рахунки навчальних закладів);
  • лікування та транспортування хворих;
  • витрат, пов’язаних зі смертю;
  • сплати аліментів.

«Крім того, НБУ врахував запити громадян та дозволив із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів», — підкреслили в пресслужбі Нацбанку.

Наголошується, що українці і надалі зможуть переказувати гроші між гривневими платіжними картками українських банків, не залежно від фактичного місця (країни) перебування. Буде чинним і дозвіл на Р2Р-перекази з українських валютних платіжних карток на рахунки іноземних банків (ліміт становить 100 тис. грн).

Паралельно забороні в НБУ збільшили ліміт на купівлю безготівкової валюти на депозит до 100 тис. грн/міс (в еквіваленті).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Експорт до Євросоюзу досяг довоєнних показників

Українські фінансові асоціації приєдналися до міжнародного фінтех-проєкту FWF

Swift виключить можливість купівлі цінних паперів підсанкційними компаніями

google news