close-btn

Всесвітній банк спрогнозував рівень бідності в Україні

Слабка залученість нашої країни в глобальні економічні процеси, а також підвищення зарплат та пенсій у 2019 році в деякій мірі зменшили негативний вплив на Україну коронакризи та рецесії

Бездействие Киева может погрузить Украину в бедность на долгие годы | Слово и Дело

Фото: slovodel.com

Всесвітній банк прогнозує в Україні зниження в поточному році рівня бідності. Про це йдеться в новому економічному огляді фінустанови, в якому викладені прогнози для держав регіону Європи та Центральної Азії.

У розділі, присвяченому нашій країні, аналітики банку приходять до висновку, що рівень бідності (верхній рівень бідності середнього рівня доходу), заснований на пороговому значенні в $5,5, скоротиться у 2021 році до 2,5% і буде порівнянний з показником за 2019 рік. В аналітичній записці повідомляється, що вплив коронавіруса та рецесії на рівень бідності в Україні в минулому році був відносно невисоким: за 2020 рік рівень бідності збільшився на 0,5 процентних пунктів та склав 3%.

Аналітики Світового банку вважають, що впоратися з негативним впливом коронакризи допомогли підвищення роком раніше пенсій та заробітних плат. У 2022 році, за прогнозами Світового банку, рівень бідності в Україні складе 2% та 1,6% у 2023 році.

Раніше ми писали про те, що найближчим часом, імовірно у квітні, місія МВФ має намір продовжити переговори з Україною щодо перегляду програми Stand by. Пріоритетними будуть питання реформ та стабільності у фінансовому секторі. Про це на брифінгу в Вашингтоні повідомив представник Фонду Джеррі Райс.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Уповноважені особи Міжнародного валютного фонду заявили, що у європейських банків досить капіталу, щоб протистояти впливу пандемії, а також для всеосяжного фінансування заходів з відновлення економіки ЄС, навіть не дивлячись на те, що фінустанови в значній мірі схильні до негативного впливу найбільш постраждалих від кризи секторів економіки регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден готує нову «економічну парадигму»: як це вплине на бізнес

За матеріалами сайту unn.com.ua

google news