Навіть в банках найбільш розвинених країн подібний скрупульозний підхід до вирішення проблеми відсутній
Навесні 2020 року Нацбанк ввів режим витримки готівки в період карантину з метою мінімізувати ймовірність поширення на поверхні банкнот та монет коронавірусной інфекції. Процедура полягає в тому, що 14 днів готівка зберігається в запасниках, потім проходить спеціальну обробку за допомогою автоматизованих машин. З огляду на оновлені рекомендації МОЗ, регулятор прийняв рішення скоротити термін зберігання готівки на карантині з 14 до 5 днів.
Банкноти, що пройшли карантин і придатні для повернення в обіг, упаковуються в пачки та термоусадкову плівку. Після цього пачки направляються ненадовго в піч для короткострокової теплової обробки при температурі 160 °C.
Як повідомляється в останніх дослідженнях в області вірусології, ризик зараження при контакті із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема, банкнотами та монетами, вважається низьким. У той же час навіть п’ятиденного терміну достатньо, щоб коронавірус на поверхні грошей не дожив до моменту потрапляння купюри в руки чергового користувача.
У доповнення до цих протиепідеміологічних заходів, співробітники НБУ рекомендують громадянам частіше користуватися онлайн-каналами банківського обслуговування, серед яких мобільні додатки та сервіси, а також намагатися здійснювати платежі безконтактними способами.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Раніше повідомлялося, що обсяг продажу валюти жителями України в березні поточного року склав $ 1,71 млрд. Це стало найвищим показником за останні 12 місяців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільший французький банк почав випуск біометричних платіжних карт