close-btn

У Нацбанку розповіли, скільки фальшивих грошей було виведено з обігу на початку року

Поряд із фальшивими гривнями, на руках у громадян також знаходяться банкноти, виведені з обігу та викрадені у відділеннях банків на захоплених противником територіях

Деньги

Фото: helsinki.org.ua

З початку 2022 року держоргани виявили та вивели з обігу фальшивих банкнот у чотири рази менше, ніж за той же період 2021 року. Про це розповів заступник голови Національного банку Олексій Шабан. За його словами, виявлені підроблені грошові знаки, як правило, низької якості та імітують банкноти старого зразка – номіналом 500 гривень (зразка 2006 року випуску) та 200 гривень (зразка 2007 року випуску).

Шабан зазначив, що фінрегулятор навіть в умовах війни продовжує безперервно моніторити стан грошової маси щодо появи підробок гривні в обігу. Раніше Нацбанк опублікував звернення, в якому застеріг громадян від використання 500-гривневих купюр із відмітними ознаками виведення цих грошових знаків із обігу.

Такі банкноти було захоплено у відділеннях банків на територіях, окупованих російськими злочинцями. Виведені з обігу банкноти мають фігурні розрізи на поверхні або три отвори однакового розміру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Темпи інфляції в Україні поступово сповільнюються — Мінекономіки

Ми раніше повідомляли, що з 12 вересня державний поштовий оператор у терміновому порядку розпочав доставку пенсійних виплат мешканцям тих районів Харківської області, які лише кілька днів тому було звільнено Збройними силами України від окупантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Нова пошта попередила про можливі технічні збої по всій Україні

Як українці витрачають гроші: опубліковано статистику за серпень по витратах з карток

google news