close-btn

Валютні операції в умовах війни: інструкції Нацбанку

З 24 лютого в Україні діють певні обмеження на купівлю валютних коштів, що необхідно для стабілізації внутрішнього ринку

На даний момент зняття валютних коштів протягом дня з рахунків в українських банках допускається у розмірі, що не перевищує 30 тис грн в еквіваленті, тобто не більше однієї тисячі доларів. Спеціальною постановою НБУ встановив фіксований курс валют на рівні 29,25 грн/$ та 33,17 грн/євро. Купівля інвалюти з початку військової агресії проти нашої країни була заборонена.

Проте з 8 березня фінрегулятор дозволив операції з придбання валюти у відділеннях банків, що перебувають у зонах підвищеної військової небезпеки. Крім того, через наплив українських біженців у суміжні держави виникла проблема з обміном гривні на місцеву валюту, зазначають у Нацбанку. Місцеві банки змінюють гривню або за дуже невигідним курсом, або зовсім відмовляються приймати українські гроші.

НБУ вже провів низку консультацій із Центробанками кількох країн. Громадянам, які залишають Україну, рекомендується поповнювати готівкою свої банківські картки, т.к. у цьому випадку карткові платежі за кордоном вигідніші, ніж конвертація готівки в місцевих обмінниках.

Також у Національному банку нагадали про запровадження обов’язкової декларації валютних цінностей на суму понад 10 тис євро при виїзді за кордон. Експерти рекомендують витрачати насамперед гривневі заощадження і лише потім міняти валюту.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Основним контрагентом для всіх банків є Національний банк України. Він купує у експортерів долари за фіксованим курсом 29,2549 грн/$. Він же продає валюту за фіксованим курсом 29,5475 грн/$ у разі потреби закупівлі товарів критичного імпорту із затвердженого Кабміном списку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ukraine Take Shelter – Студенти Гарварду створили сайт для біженців з України

За матеріалами сайту kurs.com.ua

google news