Отримавши PESEL, наші співгромадяни мають повне право стати на облік у місцевих органах соціальної допомоги
Уряд Польщі надає численні програми для безробітних біженців та грантові ініціативи для відкриття малого бізнесу. Брати участь можуть і українці, які легально проживають у країні. Стати на облік у соцорганах у статусі безробітного можуть:
- іноземці, які мають право проживати в РП з гуманітарних міркувань у зв’язку з деякими міжнародними зобов’язаннями;
- іноземці, які є членами сім’ї громадян Польщі та проживають разом з ними на території країни;
- іноземні громадяни, які перебувають під тимчасовим захистом у РП;
- іноземці, які отримали тимчасове проживання у зв’язку з обставинами, зазначеними у ст. 114 та 127 закону про іноземних громадян за умови роботи в країні перебування протягом 6 місяців перед реєстрацією.
Українці, які отримали PESEL, можуть претендувати на такий же розмір допомоги з безробіття, що й поляки. Проте виплати нараховуватимуться лише у випадку, якщо для заявника на даний момент немає вакансій у центрі зайнятості. При цьому до подання заявки необхідно офіційно відпрацювати 12 із 18 місяців. Зарплата має бути не нижчою за 3010 злотих чистими (у 2022 році). Допомога виплачується протягом 6-12 місяців. Середній розмір виплати складає 1240,80 злотих.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші від націоналізованого майна підуть на військові потреби — в Раду внесли законопроєкт
Ми раніше повідомляли, що Мінсоцполітики передало міжнародній гуманітарній організації «Людина в біді» список заяв на виплату фіндопомоги для 20000 українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Радник президента назвав основні причини високої інфляції в Україні
У відділеннях одного з державних банків обладнають “Пункти незламності”
За матеріалами сайту news.finance.ua