close-btn

Заробітчани за півроку перерахували до України майже $6,5 млрд

Заробітчани продовжують залишатися одним із ключових джерел валютних надходжень в Україну

https://biz.today.ua/

Це всього лиш на 6,2% менше ніж роком раніше, повідомляє проект «Ціна держави» з посиланням на дані НБУ:

«Є підстави розраховувати, що в другій половині року перекази зростатимуть швидшими темпами. Обсяг переказів суттєво просів в перших 4-х місяцях цього року. При цьому фіксувалось падіння переказів офіційними каналами. А от рівень переказів через неформальні канали залишався приблизно сталим. Проте вже в червні обсяг приватних переказів сягнув $1.23 млрд. Це на 1.2% більше, ніж було в червні 2021-го року.»

З одного боку швидке зростання чисельності вимушених мігрантів за кордоном призвело до значних обсягів відпливу валюти. Проте перекази від трудових мігрантів в Україну залишаються стабільними й забезпечують надходження валюти в Україну.

За даними НБУ у 2021 році обсяг грошових приватних грошових переказів в Україну з-за кордону склав $14 млрд, що на 25,4% більше, ніж у 2020 році ($11.9 млрд). Відтак можемо очікувати, що в поточному році загальна річна сума переказів буде в районі $13-14 млрд. Прогноз НБУ наразі досить консервативний – там очікують, що у 2022 році приватні перекази складуть $12.6 млрд.

Втім, надходжень від заробітчан, як і загального обсягу міжнародної допомоги недостатньо для компенсації відпливу валюти з країни.

Цей відплив був забезпечений збільшенням готівки поза банками, операціями по зняттю валюти мігрантами в банкоматах за межами України та зростанням заборгованості за торговими кредитами (зокрема, через порушення логістичних ланцюгів та небажання експортерів заводити виторг до країни).

Суттєвого приросту переказів як у 2021 році наразі очікувати не вартує, оскільки маємо тенденції по зростанню інфляції в країнах, де перебувають мігранти, а також спостерігається загальне охолодження економік цих країн. Також потрібно враховувати фактор возз’єднання сімей (у випадку якщо на заробітках був чоловік і до нього приєднались дружина та діти). Обмеження для виїзду чоловіків за межі України також не сприяють зростанню кількості переказів. Втім, можливо суттєвого приросту, разі зняття обмежень і не відбудеться, оскільки чимало чоловіків будуть возз’єднуватись з сім’ями, котрі виїхали раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news