НБУ вимагає від банків звітувати за операціями, здійсненими юридичними особами, які використовують банківський еквайринг для прийому платежів в Інтернеті. Вони збирають цю інформацію для посилення контролю за потоками нелегального грального бізнесу.
Нацбанк уточнює вимоги до звітності щодо онлайн-платежів
НБУ пояснив, що не збиратиме або перевірятиме інформацію про платежі, здійснені окремими українцями. Вимоги до звітності НБУ, розіслані банкам 1 червня, поширюються лише на юридичних осіб, які використовують банківський еквайринг для прийому платежів в Інтернеті.
НБУ збирає цю інформацію для посилення контролю за потоками нелегального грального бізнесу, який приховує свій реальний обіг за допомогою так званого неправильного кодування. Регулятор каже, що зібрана у банків інформація дозволить виявляти незаконні операції з використанням послуг банків під час обслуговування нелегального грального бізнесу.
Вимоги НБУ щодо звітності були виконані з деякою плутаниною, оскільки низка ЗМІ повідомили, що регулятор планує перевіряти онлайн-платежі, які здійснюють фізичні особи. Однак НБУ спростував ці повідомлення, заявивши, що вимоги до звітності не поширюються на окремих українців.
Вони є частиною ширших зусиль регулятора щодо посилення нагляду за фінансовою системою. Останніми місяцями НБУ також посилив контроль за кредитною практикою банків. Щобільше, Нацбанк зробив кроки щодо зміцнення режиму боротьби з відмиванням грошей у країні.
Продовжуйте дослідження цієї теми тут: Про що банки зобов’язані звітувати НБУ?
Що це означає для пересічних українців?
Вимоги звітності НБУ не вплинуть на окремих українців. Однак посилення контролю з боку регулюючого органу за фінансовою системою може призвести до того, що деякі банки стануть обережнішими щодо пропозиції нових продуктів та послуг фізичним особам.
Особи, які переймаються своєю конфіденційністю, повинні знати, що банки можуть бути зобов’язані передавати частину своєї особистої інформації до НБУ відповідно до нових вимог до звітності. Однак НБУ заявив, що використовуватиме цю інформацію лише з метою фінансового моніторингу. До того ж Нацбанк не передаватиме її будь-яким іншим державним органам чи третім особам.
Що можуть зробити люди, щоб захистити своє приватне життя?
Фізичні особи можуть захистити свою конфіденційність. Для цього потрібно виявити обережність щодо інформації, якою вони діляться із банками. Вони також мають бути поінформовані про вимоги до звітності НБУ. Саме тому потрібно ставити своїм банкам будь-які питання про те, як використовуватиметься їхня особиста інформація.
Інші статті на цю тему:
- Стан та перспективи фінансового сектора: звіт НБУ.
- НБУ змінює умови валютного контролю: що нового.
- Які зміни від НБУ чекають на банківську систему та населення: підсумки.
Джерело: Forbes.