close-btn

Топ 5 NFT-маркетплейсів, про які говорить увесь світ

Давайте докладніше розглянемо найпопулярніші платформи, що продають незамінні цифрові активи

https://www.fool.com/

Мультимільйонерів побільшало. Знаєте, чому? Вони володіють онлайн-платформами на основі блокчейнів та цілодобово торгують різними криптовалютними колекційними предметами. Згідно з CoinMarketCap, у середньому торгові NFT-майданчики по всьому світу мають щоденний обсяг торгів у розмірі $5,20 млрд. Отже, зараз — найкращий час для розвитку ринку NFT.

Які 5 найкращих торгових NFT-майданчиків зараз входять у галузь?

На сьогоднішній день, велика частина NFT створена та обертається в блокчейні Ethereum. Основні стандарти для створення NFT-токенів на ефірі це ERC-721 і ERC-1155. ERC-721 – кожен токен — це окремий смарт-контракт, він унікальний і цінність, закладена в ньому, існує в єдиному екземплярі, наприклад унікальний предмет мистецтва. ERC-1155 — в одному смарт-контракті закладено кілька екземплярів токена, наприклад, кілька екземплярів одного артефакту для гри.

Торгові майданчики NFT — це платформи або, простіше кажучи, торгові центри NFT, де їх можна продати, купити або обміняти. Вони створені спеціально для незамінних токенів і всі види цифрових робіт зберігаються, відображаються, продаються і в деяких випадках навіть створюються тут.

Ми склали список найпопулярніших торгових NFT-маркетплейсів з дружнім інтерфейсом, великою активністю інвесторів і великим обсягом торгів. Давайте розглянемо особливості та можливості кожної з цих 5 платформ.

1. OpenSea

З погляду щоденного обсягу торгів $49,18 млн. OpenSea — лідер продажів NFT. Цікаво, що художникам більше не потрібно платити за газ на платформі OpenSea, якщо вони використовують блокчейн Polygon (інтегрований з Ethereum).

Ця концепція називається «ліниве карбування» — замість того, щоб платити $50, $100 або більше авансом за карбування NFT, художник сплачує комісію лише за продаж NFT. Ця функція полегшує початківцям початок роботи.

Криптоентузіасти можуть зберігати свої NFT на платформі OpenSea, використовуючи цифрові гаманці, такі як Coinbase Wallet, Dapper, MetaMask, Portis, Torus, Trust Wallet, WalletConnect та WalletLink. Торгова площадка підтримує більше 150 різних токенів оплати, тому назва платформи підходяща. OpenSea — чудове місце для знайомства зі світом NFT.

2. Rarible

Rarible — ще один великий ринок для всіх видів NFT, подібний до OpenSea. За даними DAppRadar, інвестори купили 188 884 криптовалютних предмета колекціонування на суму $139,87 млн ​​на торговому майданчику Rarible. Однак, на відміну від OpenSea, тут використовується власний токен — Rari.

Усього існує 10 мільйонів Rari. Rarible нагороджує токеном RARI активних користувачів платформи, які купують або продають на даному NFT-майданчику. Щотижня роздають 75 000 RARI. Інвестори можуть використовувати програмні гаманці, такі як Fortmatic та MyEtherWallet (MEW), для резервного копіювання своїх NFT.

Крім того, торгова NFT-платформа Rarible в режимі реального часу ділиться оновленнями про гарячі ставки, живі аукціони і кращі колекції.

Платформа приділяє особливу увагу художнім активам. Творці можуть використовувати Rarible для «карбування» нових NFT для продажу своїх творів, чи то книги, музичні альбоми, цифрове мистецтво чи фільми. Rarible купує та продає NFT у таких категоріях, як мистецтво, фотографія, ігри, метавсесвіти, музика, домени, меми тощо.

3.SuperRare

Це відомий маркетплейс цифрового мистецтва. Особливістю SuperRare є його орієнтація на автентифікацію кожного фрагмента, завантаженого автором контенту. Крім того, продавці NFT отримують гонорари за кожен вторинний продаж своїх витворів мистецтва.

Сьогодні торгова платформа SuperRare NFT є центром різноманітних художніх виставок, проектів та спеціальних колекцій. І розробники контенту, і інвестори можуть використовувати 3 гаманці (Fortmatic, MetaMask та WalletConnect).

Більше того, за останні 24 години SuperRare зафіксував торговий оборот у розмірі $11,2 млн. Внутрішній токен платформи (RARE) дозволяє власникам брати участь у голосуваннях щодо подальшого розвитку проекту. Жетони використовуються для пошуку та відбору нових талантів для ринку. Як і Rarible, SuperRare NFT також можна купувати та продавати на OpenSea.

За всі покупки на платформі стягується комісія у розмірі 3%, яку сплачує покупець. Творці отримують 85% за первинні продажі та 10% роялті за вторинні продажі. Платформа стягує лише 15% комісії. На даний момент SuperRare працює з невеликою кількістю ретельно відібраних художників.

4.Foundation

Foundation — це спеціалізована платформа, призначена для об’єднання творців цифрових матеріалів, криптовалют та колекціонерів для просування культури. Маркетплейс називає себе новою креативною економікою. Його основна увага приділяється цифровому мистецтву.

У першому повідомленні блогу в серпні 2020 року Foundation оголосила відкритий заклик до творців експериментувати з криптовалютою та грати з концепцією цінностей. Майданчик запропонував творцям «зламувати, підривати та маніпулювати цінністю творчої роботи».

Щоразу, коли NFT торгується на Foundation, художник отримує 10% від вторинної транзакції, тобто художник отримує 10% від продажної вартості щоразу, коли колекціонер перепродає його роботу комусь ще, наприклад, за вищою ціною.

5. BakerySwap

BakerySwap – це автоматизований маркет-мейкер (AMM) та децентралізована біржа (DEX) на Binance Smart Chain (BSC). Він використовує власний токен BakerySwap (BAKE). BakerySwap — багатофункціональний крипто-хаб, що пропонує ряд послуг децентралізованого фінансування (DeFi), а також криптовалютний стартовий майданчик та супермаркет невзаємозамінних токенів (NFT).

У його NFT-супермаркеті представлено цифрове мистецтво, конкурси мемов та NFT в іграх, за які користувачі можуть платити токенами BAKE. Крім того, карбування та продаж власних творів мистецтва – тут простий та зрозумілий процес.

Висновок

Ми спостерігаємо дуже великий інтерес до розвитку ринку NFT у світі. Багато нових платформ, таких як Alibaba, Jumbish, NOWwhere, Rario і Vibranium, були запущені в різних країнах, включаючи Китай та Індію.

Сценарії використання криптографічних предметів колекціонування також змінюються. Інвестори купують цифрових кішок, меми, навіть каміння та взуття на суми у кілька мільйонів доларів. Художники також отримують переваги у вигляді захисту авторських прав та гарантій від плагіату.

Інші торгові NFT-майданчики, такі як MakersPlace, Nifty Gateway, Sorare та The Sandbox, також мають величезну популярність. До того ж венчурні капіталісти вкладають гроші у кілька торгових платформ NFT.

Майбутнє криптовалютних предметів колекціонування залежатиме від простоти карбування, плати за газ, роялті та заходів безпеки. Отже, зв’язатися з компанією-розробником торгового NFT-майданчика, щоб створити власний — дуже перспективне рішення. Власник без особливих зусиль зможе проводити аукціони, безпосередньо зв’язуватися з художниками, інвесторами та невдовзі отримувати неймовірні доходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 бюджетних смартфонів із NFС

google news