Джеймс Бушбі, старший віце-президент Mastercard зі стратегічних продажів та платежів у режимі реального часу, написав про цінність ISO 20022 та про те, що цей стандарт означає для модернізації платежів
Швидкість та оперативність часто називають головними рушіями модернізації платежів. Але неможливо переоцінити цінність, яку пропонують розширені можливості передачі даних та обміну повідомленнями, оскільки вбудована підтримка ISO 20022 в інфраструктурі платежів у реальному часі також є каталізатором змін.
ISO 20022 не є новим стандартом і не є єдиним доступним стандартом, але немає жодних сумнівів у тому, що його використання стає все більш поширеним. З 61 платіжної системи в режимі реального часу, яку ми розглянули по всьому світу, майже дві третини були засновані на цьому стандарті даних, і багато хто планує перейти на нього.
ISO 20022 – це стандарт та методологія створення описів бізнес-процесів, що супроводжуються обміном електронними фінансовими повідомленнями, та проектування схем та форматів цих повідомлень. Простіше кажучи, це новий стандарт для електронного обміну даними між усіма учасниками фінансових та торгових ринків. А до них належать не лише банки, а й інші фінансові установи. Тому перехід на новий стандарт є актуальним для них.
ISO 20022 з покращеною структурою даних, розширюваними наборами повідомлень та можливістю взаємодії між внутрішніми та міжнародними платіжними системами є ключем до розкриття національного стратегічного бачення ринку в галузі платежів. Він одночасно усуває кілька ключових проблем, які можуть бути як для банків, так і для їх кінцевих користувачів.
Наприклад, згідно з нещодавнім дослідженням, невиплачені платежі щорічно обходяться світовій економіці в $118,5 млрд. Через ISO 20022 передача великої інформації про грошові перекази допомагає фінансовим установам покращувати моніторинг ризиків, запобігати шахрайству, надавати інші цінні послуги та підвищувати операційну ефективність. високі швидкості прямої обробки (STP).
Розблокування нових послуг
У багатьох випадках такі послуги, як платіжні запити у різних сценаріях використання, включаючи оплату споживчих рахунків, корпоративні платежі B2B, а також певні види державних виплат, були обмежені відсутністю стандартизованих даних для обміну повідомленнями.
Однак ISO 20022 може підтримувати ряд повідомлень, наприклад, запит на оплату. Це можна використовувати як спосіб, що дозволяє продавцю, корпорації або уряду видати платіжний запит кінцевому користувачеві з увімкненою відповідною інформацією про грошовий переказ. Отримуюча організація може просто та безпечно відповісти на цей запит, щоб ініціювати переказ кредиту, знижуючи витрати та ризик помилки порівняно з ручним введенням та обробкою рахунків-фактур, а також скорочуючи затримки та покращуючи управління грошовими потоками.
Зброя у боротьбі з шахрайством
Як і будь-які зміни у технології, перехід до сучасних платіжних систем у реальному часі відкриває для злочинців нові можливості атаки. Докладніші дані, що містяться в стандарті ISO 20022, можуть бути використані для боротьби з шахрайством.
З ISO 20022 є можливість передавати більше даних як частину самого платежу, будь то розширені поля даних, оцінки ризику, аналітика пристрою або інші метрики, що потенційно можуть бути використані для підвищення впевненості в справжності транзакції.
Регіональна мінливість
Хоча ISO 20022 є глобальним стандартом, структури, в яких він реалізований, і те, як використовується, можуть бути різними на різних ринках. Адаптивність повідомлення означає, що існує безліч можливостей для налаштування та локалізації. Це ще одна потенційна перевага, оскільки дозволяє різним ринкам адаптувати повідомлення для підтримки специфіки режимів регулювання та інших вимог щодо даних.
В умовах зростання конкуренції стандарти повідомлень ISO 20022 можуть підтримувати процес інновацій, який має вирішальне значення для довгострокового успіху. Він може забезпечити операційну ефективність, а також дозволяє та підтримує розробку продуктів та послуг з доданою вартістю для банків, підприємств та споживачів. У міру того, як перехід на ISO 20022 набирає обертів, фінансові установи, які залишаються прихильними до старих стандартів, зрештою ризикують залишитися позаду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перехід на ISO 20022: що потрібно знати про новий стандарт транскордонних платежів