close-btn

Монопольне становище Visa та Mastercard може представляти національну загрозу – СБУ

Платіжні оператори контролюють понад 50% ринку електронних платежів України, що згідно із законодавством є ознакою домінуючого положення

Реформа СБУ - представлена концепция » Слово и Дело

Фото: slovoidilo.ua

Служба безпеки України направила в комітет Верховної Ради з питань фінансів лист з аналітичним звітом на тему формування загроз національній безпеці в банківській сфері. Співробітники служби звертають увагу на монопольне становище закордонних платіжних систем Visa та Mastercard, що, на їхню думку, може бути негативним фактором для економіки країни.

У тексті листа наводиться статистика Нацбанку, де говориться, що в сумарному обсязі транзакцій, здійснених за допомогою електронних платіжних засобів контрагентами на території України, на компанії “MasterCard International Incorporated” та “Visa International Servise Association” доводиться 67% та 32% угод відповідно. При цьому законодавство України говорить, що монопольним становищем може вважатися таке, при якому загальна частка ринку не більше ніж трьох суб’єктів економічної діяльності перевищує 50%.

Співробітники СБУ також вказують на те, що платіжні оператори повністю самовільно встановлюють мінімальний розмір комісії інтерчейндж (плата, яку банк-еквайєр здійснює на користь банку-емітента, що випустив платіжну карту, яка використовується при оплаті). Зокрема, для великих підприємств комісія складає від 1,7% з кожної транзакції, здійсненої за допомогою платіжної картки, а для малих і середніх підприємств – від 2% до 3%.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Мін’юст розширив процедуру автоматичного арешту рахунків боржників – такий арешт загрожує всім боржникам, включаючи неплатників аліментів. Про це йдеться в наказі міністерства від 23.03.2021 № 1061/5. Арешт рахунків може бути накладений за борги по сплаті тіла кредиту або відсотків по ньому, за борги по сплаті аліментів, або несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху. Читати далі…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінцифри розповіли, як виглядає процедура підключення компаній до сервісу «Дія»

За матеріалами сайту unn.com.ua

google news