close-btn

Платіжні системи збагачуються на незаконних комісіях по картах – EuroCommerce

EuroCommerce вже звернулася до Єврокомісії з вимогою провести розслідування за даним фактом та сприяти зниженню фінансового тягаря для бізнесу з боку платіжних сервісів

 

Фото: Wikipedia

У 2015 р. Євросоюз прийняв Регламент регулювання комісії з обслуговування карткових платежів (Interchange Fee Regulation). Фактично, було встановлено максимальний розмір такої комісії – 0,2% для дебетних карт та 0,3% – для кредитних. Однак за минулі 5 років міжнародні платіжні системи незаконно підвищували тарифи за послуги переказів між картками. Це стверджується в дослідженні EuroCommerce у співпраці з компаніями CMSPI та Zephyre.

Як повідомляється у дослідженні, з 2018 року в ЄС послабили контроль за дотриманням Регламенту. В результаті чого, платіжні сервіси незаконно збагатилися більш, ніж на $1.2 млрд тільки за останні два роки.

Більш того, в організації заявили, що з січня 2021 р. платіжні системи планують ще більше збільшити свої комісії, що призведе до додаткових щорічних витрат бізнесу ще на $120 млн. Аналітики EuroCommerce озвучили висновок, що в результаті несанкціонованих маніпуляцій з платою за переклад, обсяг поточних комісій платіжних сервісів вже перевищує навіть ті суми, які діяли до прийняття Євросоюзом Регламенту, і який власне і був покликаний знайти баланс між платіжним сервісом і клієнтом.

“По суті весь позитивний ефект від прийняття Регламенту знівельовано. Нагадаємо, що багато торгових точок працюють з мінімальною маржею, і у них немає іншого виходу, крім як перекласти цю комісію на плечі споживача, збільшивши кінцеву ціну товару. І особливо пригнічує, що підвищення комісії платіжними системами відбувається під час пандемії. Але ж коронавірус найбільш вдарив якраз по тих галузях, які використовують карткові платежі, в т.ч. готелі, транспортні перевезення, роздрібний сектор”, – пояснює генеральний директор EuroCommerce Крістіан Вершуерен.

“Ми просимо Європейську Комісію терміново розглянути заходи по відновленню балансу, досягнутого даним Регламентом”, – додав пан Вершуерен.

Нагадаємо, в Україні комісія банків і платіжних систем за проведення карткових платежів коливається від 1,8 до 3%. Крім того, стягується щомісячна «абонентська плата» за обслуговування (як правило, 300-400 грн. За кожен використовуваний POS-термінал).

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Мобільні платежі за допомогою оцифрованих карт Mastercard вже складають половину від усіх безконтактних оплат у фізичному ритейлі в Україні. Цифровий спосіб оплат все глибше проникає в життя наших співгромадян. Смартфоном або гаджетом з оцифрованою в них картою здійснюється кожен другий безконтактний платіж у фізичному ритейлі України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Revolut представив функцію прийому онлайн-платежів

За матеріалами сайту unian.net

google news