Розробник платформи Signal заявив, що безпека месенджера Telegram перебільшена
Моксі Марлінспайк днями заявив, що Telegram не слід вважати найбільш захищеною від кібератак комунікаційною платформою. Автор Signal говорить, що месенджер Павла Дурова зберігає дані користувачів на серверах у відкритому вигляді.
Інформація міститься в текстовому форматі і фактично доступна стороннім особам, причому на серверах не використовуються складні алгоритми шифрування. У порівнянні з Telegram, навіть Messenger та WhatsApp від компанії Facebook є більш захищеними сервісами, вважає Марлінспайк.
Обидві платформи використовують принцип наскрізного шифрування даних, зокрема контенту, що надсилається абонентами. У свою чергу Telegram зберігає файли у хмарі у повністю відкритому форматі. При такому підході компанія, що адмініструє месенджер, наражає користувачів на небезпеку, оскільки при необхідності кіберзлочинцям не надто складно отримати доступ до хмари Telegram і скачати потрібні дані.
Нагадаємо, днями з’явилася інформація, згідно з якою в популярних чатах Telegram поширюється небезпечний вірус, який зламує мобільні пристрої користувачів і викрадає з “холодних” гаманців криптовалюту. Про це повідомляють фахівці з кібербезпеки компанії Safeguard Cyber.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Функція вбудованого пошуку має низку істотних обмежень. У Telegram легко можна знайти вже існуючий контакт або групу, проте пошук нових абонентів, як, наприклад, у Facebook, у платформі не передбачено. Знайти людину можна за номером телефону з кодом країни на початку. Однак користувач може встановити заборону та приховати номер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як видалити профіль у Telegram: покрокова інструкція
За матеріалами сайту tsn.ua