Пошук житла для студента у Європі може бути проблемою. Ця інструкція проведе вас через весь процес і вкаже на найважливіші речі, про які потрібно подбати
З початком війни дедалі більше студентів з України розглядають можливість здобуття освіти у Європі. Щоб полегшити процес пошуку можливостей для здобуття освіти та житла, ЄС випустив спеціальний гайд для українських випускників.
По-перше, посібник містить всю інформацію щодо країн та ії навчальні програми, структуру вищої освіти, вартість навчання, стипендії, вивчення мови тощо. Він також надає інформацію про візи, види на проживання, можливості працевлаштування тощо.
По-друге, у довіднику зібрано рекомендації та корисні посилання на сайти, де можна знайти бюджетне студентське житло, гуртожитки та пільги для студентів, які надаються тією чи іншою країною ЄС.
Коли студентам починати шукати житло в Європі
Щоб підготуватись до навчання за кордоном, важливо заздалегідь розпочати пошук студентського житла. У деяких європейських навчальних центрах може бути важче знайти місце для проживання. Насправді деякі європейські країни та університети радять не їхати в країну, якщо ви не оформили житло до серпня або вересня. Тому корисно дізнатися більше про ситуацію з житлом у країні, що приймає.
Де знайти студентський гуртожиток онлайн
Як іноземний студент, у вас є кілька варіантів житла на вибір. Найбільш поширеними варіантами є університетські резиденції та приватні студентські гуртожитки.
Деякі корисні платформи для пошуку студентського житла:
- HousingAnywhere: міжнародна платформа бронювання, де студенти, що відправляються за обміном або стажуванням за кордон, можуть здати свою кімнату в суборенду або орендувати кімнату.
- Uniplaces: онлайн-ринок для бронювання студентських гуртожитків з тисячами перевірених об’єктів.
- ErasmusU: платформа студентського житла та онлайн-спільнота для студентів.
Багато університетів та коледжів у Європі пропонують студентам розміщення у студентському гуртожитку або багатоквартирному будинку. Найчастіше там є місця загального користування, такі як вітальня або кімната з телевізором, бібліотека або сад, де ви можете зустрітися з однокурсниками, тому це чудовий спосіб подружитися. У деяких гуртожитках та квартирах є їдальні, що пропонують гарячі та холодні страви, або спільні кухні, де можна приготувати собі їжу.
Швидше за все, у вас буде власна кімната, але студентам також може бути запропоновано житло, яке доведеться ділити з одним чи кількома студентами. Більшість студентських гуртожитків та квартир у Європі призначені як для чоловіків, так і для жінок, але за бажання часто можна знайти й одностатеві гуртожитки та квартири.
Який би варіант ви не вибрали, переконайтеся, що ви точно знаєте, що входить у вартість, а що ні. Наприклад, чи включає плата харчування, опалення, електрику, Wi-Fi, страховку, паркування, пральню, прибирання? Чи стягується адміністративний збір за бронювання проживання та підписання договору? Чи повністю обладнане житло або вам потрібно купити кухонне приладдя, постіль, меблі і т. д.
Раніше ми публікували матеріал, в якому консолідована інформація з усією допомогую, на яку може розраховувати український біженець у Польщі – і введені спеціально для осіб, які мають Статус UKR, та існуючі вже давно, до яких біженці отримали доступ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- З 2023 року ще одна країна ЄС перейде на євро
- ЄС підтримав проект допомоги Україні: скільки грошей надійде до країни
- Treatment4Ukraine: для українців запустили платформу про безкоштовні медичні послуги та сервіси в Європі