close-btn

У США придумали, як вимірювати рівень кисню в крові за допомогою камери у смартфоні

Зазвичай для цього використовують пульсоксиметр — пристрій у вигляді защіпки, який надягають на палець

https://scitechdaily.com/

Дослідники Вашингтонського та Каліфорнійського університетів у Сан-Дієго винайшли новий спосіб визначати в домашніх умовах рівень насичення крові киснем за допомогою камери смартфона та спалаху.

Зазвичай для цього використовують пульсоксиметр – пристрій у вигляді защіпки, що чіпляють на палець. А ось щоб виміряти сатурацію (рівень кисню в крові) смартфоном потрібно прикласти подушечку пальця до камери, де по черзі включатимуться спалахи червоного, зеленого та синього кольорів. Процедура триває 15 хвилин.

Як це працює: камера записує, як при кожному битті серця кров тече освітленою частиною пальця і ​​поглинає світло спалаху. За допомогою цієї інформації штучний інтелект вимірює рівень кисню. Метод тестували на людях віком від 30 до 34 років.

У дослідженні, що підтверджує концепцію, доведено, що смартфони здатні визначати рівні насичення крові киснем до 70%. Це найменше значення, яке мають вимірювати пульсові оксиметри відповідно до рекомендацій Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США. Смартфон визначив сатурацію в діапазоні 70-100%, як більшість пульсоксиметрів. Результати були опубліковані 19 вересня у журналі npj Digital Medicine.

Таким чином, домашній моніторинг за допомогою смартфона відсотка насичення крові киснем може допомогти людям відстежувати, наприклад, можливий симптом COVID.

Протягом останніх кількох років штучний інтелект (ШІ) здійснив величезний стрибок уперед у контексті розвитку та збагачення новими функціями. Тепер ШІ – це багатий функціонал для автоматизації різноманітних процесів суспільства – від перетворення думок на текст до пошуку злочинців. У даному матеріалі ми розповідаємо про те, як штучний інтелект допомагає людству, як робить процеси дослідження, пошуку, аналізу більш якісними, ефективними, повними та оперативними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news