Електронні платіжні інструменти, безсумнівно, глибоко змінили фінансовий ландшафт. Однак списувати з рахунків традиційні гроші поки рано
Розвиток технологій безконтактних платежів став причиною збільшення тенденції використання дебетових карт, коли мова йде про оплату невеликих сум. Однак в той же самий час безконтактні платежі ще не роблять статистично значущого впливу на загальну картину використання готівки та попит на неї серед споживачів. До такого висновку прийшли аналітики Світового банку.
У період пандемії сумарна кількість безконтактних транзакцій істотно збільшилася, а використання кеша, навпаки, скоротилося. Проте, на сьогоднішній день досі немає вагомих доказів того, що інноваційні платіжні технології самі по собі є причиною їх вибору споживачем або зниження попиту людей на готівкові гроші.
«Результати дослідження демонструють важливість готівки навіть в умовах високорозвиненої економіки з добре розвиненою інфраструктурою електронних платіжних інструментів», – відзначає Всесвітній банк.
Дослідники також повідомляють, що технологія безконтактних платежів в цілому збільшує частоту використання платіжних карт. Але оскільки цей ефект в основному стосується лише платежів на невеликі суми, загальний вплив на рівень попиту на готівкові гроші залишається незначним.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Загальна кількість операцій (безготівкових та з отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за січень−березень 2021 року становила 1,691 млрд шт., а їх сума – 1,089 трлн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2020 року кількість зазначених операцій зросла на 22,1%, а сума – на 18,3%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 2024 року тільки 7% платежів в магазинах будуть здійснюватися за готівку – дослідження
За матеріалами сайту nfcw.com