Співробітники компаній займаються тепер не розробками, більшість із них зараз у лавах ЗСУ чи волонтерських організацій
Як стало відомо, 24,3% стартапів – продовжують роботу, 46,7% – працюють віддалено, 28% – не працюють зовсім, а 1% – змінили вид діяльності. Дані згідно з результатами опитування опублікував Український фонд стартапів. В опитуванні просили вказати місце розташування команд стартапів. Як з’ясувалося, 71% залишилися в Україні, 28% частково за кордоном і лише 1% залишили країну.
Необхідно відзначити, що багато команд стартапів зараз приєдналися до ЗСУ, загонів тероборони або ІТ-армії, волонтерять, надають фінансову та інші види допомоги, роблять свої сервіси безкоштовними для користувачів та створюють діджитал-проєкти для збору коштів на різні потреби суспільства.
Стартапи докладають чималих зусиль, щоб зберегти працездатність в умовах війни: 85% респондентів бачать своє майбутнє та будують плани розвитку, серед яких пріоритетними на даний момент є збереження команди та її безпека. Проте фінансові можливості у команд різні: 38,5% опитаних мають заощадження на 1 місяць, 37,2% – терміном до 3 місяців, 16,7% – на 3-6 місяців, 7,6% – на півроку і більше. Тому гостро стоїть питання про мікропозики та пошук іноземних інвестицій.
“Не думатимемо, що стартап-екосистема в Україні паралізована. Навпаки, понад 70% стартапів залишилося в Україні! І це добре. Вони максимально мотивовані, щоб продовжити реалізовувати свої проєкти”, – зазначив директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Хакери дали дві доби на те, щоб закордонні компанії залишили РФ і при цьому закликали припинити «бізнес на крові», який сприяє фінансуванню військового вторгнення. Anonymous запостили файл із логотипами 40 компаній.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захистити онлайн-банкінг від вірусів?
За матеріалами сайту tech.liga.net