Новий тренд у сфері фінансів, який закликає традиційні банки ділитися даними про клієнтів з більш молодими технологічними конкурентами, отримав відчутний імпульс у 2020 році
Так званий «відкритий банкінг» стартапів, які розробляють технології відповідно до нової тенденції, привертає великі суми інвестицій. Наприклад, вартість шведського фінтех-стартапу Tink, в ході чергового раунду інвестування досягла вже $827 млн. За повідомленням CNBC, оцінка компанії зі Стокгольма зросла більш ніж на 40% в порівнянні з $503 млн, які вона коштувала на початку року. У число основних інвесторів Tink входять – гігант онлайн-платежів PayPal і ряд великих європейських банків, серед яких BNP Paribas і ABN Amro.
Заснована у 2012 році, Tink працює у сфері «відкритого банкінгу», мета якого – розвивати інноваційні фінансові послуги шляхом підключення до даних великих банків. Програмне забезпечення Tink дозволяє банкам і фінтех-компаніям отримувати доступ до спеціалізованих банківських даних для створення нових фінансових продуктів. Прихильники відкритих банківських технологій говорять, що вони привносять велику прозорість і конкуренцію в галузь, а також покращують банківські послуги для споживачів. Відкрита банківська платформа Tink збирає дані з тисяч банків, що дозволяє розробникам створювати додатки, які, крім іншого, показують користувачам їх поточні рахунки і здійснюють платежі від різних постачальників. Раніше в цьому році, у спробі ще більше зміцнити свою платформу, Tink погодився придбати три компанії – шведську Instantor, іспанську Eurobits та британську OpenWrks.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Стартап Synctera, мета якого об’єднувати локальні банки та фінтех-компанії, оголосив, що залучив $12.4 млн у вигляді seed-фінансування. Фірма заснована Пітером Хазлхерстом, колишнім головою Uber Money, Google Wallet та CPO в Yodlee.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook та знаменитості приєдналися до фінансування фінтех-стартапу для молоді
За матеріалами сайту cnbc.com