Технологія обертання кубітів усередині кільця дозволяє створювати квантові обчислювальні системи відносно невеликих розмірів
Видання New Atlas опублікувало статтю, в якій розповідається про новий підхід у створенні квантових суперкомп’ютерів вченими зі Стенфордського університету. Технологія квантової заплутаності багаторазово перевершує за своїми обчислювальними здібностями звичайні комп’ютери, в яких кодування даних відбувається за правилами значень “1” і “0”, тоді як у квантових системах можливі обидва ці варіанти одночасно завдяки т.зв. суперпозиції.
Однак, щоб кубіти працювали, їх необхідно постійно охолоджувати до наднизьких температур. Для цього застосовуються потужні кріогенні установки. Розробники зі Стенфорда заявляють, що їм вдалося спростити систему, використовуючи лише кілька загальнодоступних елементів – оптоволоконний кабель, світлодільник, два оптичні перемикачі та оптичний резонатор. Готова система складається з кільця, в якому зберігаються фотони, та блоку розсіювання.
Частинки світла стають кубітами, а їхнє значення визначає напрямок руху у кільці. При цьому суперпозиція дозволяє фотонам рухатись одночасно у дві сторони. У ході експерименту використовувався лише один атомний кубіт системи, за допомогою якого можна було керувати всіма іншими кубітами в ланцюжку. Такий підхід дозволяє створювати найпростіші квантові модулі невеликого розміру, без застосування складних технологічних елементів.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Повідомляється, що новий завод Xiaomi зможе випускати до 300 тис авто на рік. Складальні цехи будуть зведені у два етапи. Спершу лінія на 150 тис, а потім виробнича потужність буде розширена до 300 тис одиниць продукції. Крім того, Xiaomi також збудує штаб-квартиру свого автомобільного підрозділу, офіси продажів та дослідницький центр у зоні економічного та технологічного розвитку китайської столиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індія закликає громадськість уникати Starlink Ілона Маска
За матеріалами сайту newatlas.com