close-btn

Цифровий гаманець ЄС, як заміна пластиковим карткам — що відомо

В Європейському Союзі нещодавно завершили роботу над базовою версією цифрового гаманця і перейшли до її тестування. Якщо проєкт завершиться успішно і євродепутати все ж закріплять його законодавчо (над постановою eiDAS робота ведеться вже декілька років), то це означатиме поступову відмову від пластикових карток та документів на користь діджитал технологій

Digital Wallet Фото: згенеровано за допомогою AI

Digital Wallet Фото: згенеровано за допомогою AI deepai.org

Іншими словами, ЄС готує зручну альтернативу застарілим паперовим та пластиковим носіям інформації. Звичайно, спішити ніхто не буде і це не терміново, впровадження digital версій дещо затягнеться, але вектор шляху визначено, і повна відмова від звичних інструментів (враховуючи екологізацію суспільства), — це лиш питання часу.

«Через кілька років, можливо, вам навіть не знадобиться гаманець. Подібно до того, як банківську картку вже можна використовувати на смартфоні, ЄС розробляє цифрове рішення, яке дозволить зберігати ваші ідентифікаційні картки та документи в електронному форматі», — йдеться в матеріалі Естонського національного інформресурсу ERR.

Зазначається, що у цифровому гаманці можна зберігати всі ліцензії та права, включаючи водійське посвідчення, ліцензію на риболовлю та рецепти на ліки. Його використання буде диференційованим, тобто можна ділитись лише частиною персональних даних, залежно від ситуації, а не надавати всі документи.

Наприклад, працівник дорожньої поліції може мати право переглянути ваше посвідчення особи та ім’я, якщо вас зупинять, але бармену не потрібно знати вашу адресу й інші дані, йому достатньо уточнити, що вам є 18 років. Це єдина інформація, яку він отримає, — пояснив Марк Ерліх, експерт Управління інформаційних систем (RIA).

Раніше ми писали, що торговців ЄС можуть зобов’язати приймати цифрове євро. Що це означатиме для ринку?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент ЄС ухвалив законопроєкт щодо регулювання смарт-контрактів — що зміниться

Пан Ерліх підкреслив, що не бачить жодних перешкод на шляху до того, щоб країни-члени ЄС впроваджували систему, і до кінця 2025 року завершили процес.

«Але чи підуть на це європейці, які досі звикли до паперових листів і документів? Чесно кажучи, два роки тому я б сказав «ні», але сьогодні я більш оптимістичний. У французів та ж проблема, що й в Естонії, адже вони лише нещодавно перейшли на пластикові ідентифікаційні картки», — розповідає пан Ерліх.

За його словами навіть попри те, що паперові документи у Франції було неймовірно легко підробити і це була серйозна проблема, далеко не всі відмовилися від паперу. Але з digital все має бути простіше.

«Щоб видати мільйонам людей пластикові документи, потрібно чимало часу, але цифрові документи видаються набагато швидше. Після 20 років оцифрування Західна Європа може нарешті здійснити квантовий стрибок вперед», — каже експерт Управління інформаційних систем.

Тим не менш, пластикові документи не зникнуть за одну ніч. Перш ніж це станеться, всі постачальники послуг повинні мати можливість використовувати цифровий гаманець, отримати безперебійний доступ до інтернету, ба більше, зробити так, щоб він був скрізь. Європейський Союз повинен зробити це спільно, оскільки посвідчення особи — це ще й проїзний документ.

«Пластикові картки з часом застаріють. Такі документи будуть рідкістю, тож якщо людина захоче їх отримати для подорожей чи інших цілей, їй доведеться звертатися за ним окремо», — сказав Ерліх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Try Before You Buy: в ЄС набирає популярності новий платіжний сервіс для онлайн-шопінгу

Mastercard та Bybit запускають криптовалютну карту у Великобританії та ЄС

Сідайте, двійка: Чи готова фінансова і банківська системи України до вступу у ЄС, і що потрібно впровадити

google news