close-btn

ЄС може частково заборонити використання штучного інтелекту: які сфери під загрозою

На думку експертів, деякі пункти документа потребують доопрацювання

Євросоюз може частково заборонити використання AI. Фото: pixabay.com

Європейський союз розглядає можливість заборонити використання штучного інтелекту (AI) для низки сфер, включно з масовим спостереженням і соціальними кредитними рейтингами. Про це повідомляє The Verge з посиланням на видання Politico, яке отримало доступ до розробленого документу.

Якщо проект пропозиції буде прийнятий, це призведе до того, що ЄС займе тверду позицію щодо певних напрямків AI. Зокрема, деякі варіанти використання технології будуть контролюватися аналогічно Загального регламенту щодо захисту даних (GDPR).

Держави-члени, наприклад, повинні будуть створити оціночні комісії для тестування і перевірки систем штучного інтелекту з високим ризиком. А компанії, які розробляють або продають заборонене в ЄС програмне забезпечення, включно з тими, що базуються в інших країнах світу, можуть бути оштрафовані до 4% від їхнього загального доходу.

Згідно з копією чернового запису, з яким ознайомився портал The Verge, проект правил включає:

  1. Заборону AI для «невибіркового спостереження», включно зі системами, які безпосередньо відстежують людей у ​​фізичному середовищі або збирають дані з інших джерел.
  2. Заборону AI, які створюють соціальні кредитні рейтинги, для оцінки будь-чиєї благонадійності на основі соціальної поведінки і особистісних якостей.
  3. Спеціальний дозвіл на використання «віддалених систем біометричної ідентифікації», таких як розпізнавання осіб у громадських місцях.
  4. Повідомлення про взаємодію людини з AI, якщо це не «очевидно з обставин і контексту використання».
  5. Нагляд за «високоризиковими» AI, які становлять пряму загрозу безпеці. Йдеться про безпілотні автомобілі та системи, які можуть вплинути на чиїсь кошти існування, наприклад, для найму на роботу і судові рішення.
  6. Оцінка контролюючими органами систем з високим рівнем ризику до їх введення в експлуатацію. Навчання таких AI має проходити на перевірених «високоякісних» наборах даних.
  7. Створення Європейської ради зі штучного інтелекту, що складається з представників усіх країн ЄС.

Втім, на думку експертів, деякі пункти документа потребують доопрацювання.

«Описи заборонених систем штучного інтелекту розпливчасті і містять нечіткі формулювання, які можуть створити лазівки в їхньому трактуванні», – заявив аналітик європейської політики Access Now Деніел Леуфер.

Зокрема, він зазначив, що розділ про заборону використання AI для масового спостереження і соціальних кредитних рейтингів «далекий від ідеалу».

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше ми писали, що Кабінет міністрів підтримав розроблену Міністерством цифровиої трансформації концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні. За словами голови Мінціфри Михайла Федорова, це буде сприяти інтеграції інноваційних технологій в економічно важливі сектори держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як штучний інтелект допомагає поліпшити банківський сектор

google news