У листопаді Народний банк Китаю (НБК) висловив побоювання щодо Metavers та токенів NFT. Потім було сказано, що фінрегулятор розробить спеціальний регламент для контролю функціонування цих технологічних сфер у країні
Незважаючи на застереження центробанку, за останні тижні 1360 китайських компаній подали заявки на товарний знак у Metavers. Такі великі компанії, як Tencent і Huawei, також проігнорували попередження PBOC і поспішили зареєструвати пов’язані з Metaverse торгові марки “Metaverse Satellite” та “Metaverse Exhibition”.
При цьому лише з листопада місяця до регулюючих органів надійшло 8 534 заявок. Більшість претендентів – технологічні компанії. Переважають великі корпорації, такі як вищезгадана Huawei та Hisense. Зокрема, остання зареєструвала кілька товарних знаків у різних сегментах, таких як соціальні послуги, реклама та наука.
У свою чергу, Tencent зареєструвала вже близько сотні торгових марок, серед яких QQ Metaverse, QQ Music Metaverse і Kings Metaverse. Зазначимо, що не лише Народний банк Китаю застерігає бізнес від надмірної уваги до т.зв. метавсесвіту. Офіційний друкований орган КПК газета “People’s Daily” також розкритикувала феномен Metaverse.
Тим не менш аналітики відзначають, що останнім часом китайські фірми в спішному порядку почали вкладати інвестиції в цю іноваційну галузь, а також в ринок невзаємозамінних токенів (NFT), сумарний обсяг продажів яких тільки за останній тиждень склав $580,7 млрд.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Адам Моссері, генеральний директор Instagram, оголосив, що компанія активно працює над інтеграцією платформи соціальних мереж із ринком NFT. Одна з ідей – помічати повідомлення Instagram, які пропонують NFT як «предмети колекціонування».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після схвалення банком: у Мінцифрі розповіли, хто стане на варті конфіденційності сервісу “Дія”
За матеріалами сайту bitcoin.pl