close-btn

Новий рівень ефекту занурення в стрім для геймерів та інфлюенсерів: продакт-менеджер Streams Charts Назар Бабенко про інноваційну розробку

Streams Charts і Pulsoid оголосили про співпрацю та запуск програмного рішення, яке дозволить стрімерам краще розуміти аудиторію, а глядачам більш глибоко відчувати стрім-процес, що досягається, зокрема, завдяки віджетам демонстрації серцевого ритму ведучого. Детальніше про те, як працює новинка і для чого вона потрібна, розповів Назар Бабенко, продакт-менеджер Streams Charts

Назар Бабенко, продакт-менеджер Streams Charts

Назар Бабенко, продакт-менеджер Streams Charts

Для початку нагадаємо, що Streams Charts — це створений в Україні сервіс аналітики найпопулярніших лайв-стрімінгових платформ світу, а Pulsoid — також українська компанія, що спеціалізується на розробці віджетів для демонстрації серцевого ритму стрімерів.

Ці дві команди поділяють єдине бачення, в якому аналітика і розробка ПЗ безпосередньо стимулюватимуть розвиток індустрії прямих трансляцій. Якщо коротко, Streams Charts використовуватиме досвід і експертизу Pulsoid, щоб створити нові аналітичні інструменти, засновані на сердечному ритмі інфлюенсерів, а Pulsoid посилить свій продукт статистикою та аналітикою аудиторії стрімерів.

Сторони узгодили, що протягом 2023 року їх зусилля будуть спрямовані на створення інноваційних продуктів як для стрімерів-початківців (щоб допомогти їм стати кращими), так і для досвідчених творців контенту (щоб надати їм нові інструменти для створення більш якісного продукту).

Журналісти PaySpace Magazine вирішили взяти інтерв’ю в Назара Бабенко, продакт-менеджера Streams Charts, щоб дізнатися більше про цей проєкт.

— Чи правильно розумію, що нові інструменти аналітики, які ви впроваджуєте разом із Pulsoid, будуть відстежувати скоріш емоційну поведінку людини під час стріму завдяки демонстрації серцевого ритму? Чи не могли би ви детально розповісти, як цей алгоритм працює?

— Як ми зазначили у нашому прес-релізі, Streams Charts та Pulsoid поділяють єдине бачення, в якому аналітика і розробка програмних рішень безпосередньо допомагають розвитку індустрії прямих трансляцій.

Наші колеги з Pulsoid спеціалізуються на розробці віджетів для демонстрації серцевого ритму стрімерів, вони вже надають інструменти для відстежування емоційної поведінки стрімерів під час трансляцій. Що стосується Streams Charts, то ми надаємо стрімерам можливість проаналізувати активність аудиторії на основі її перетину, утримання на трансляціях та глядацької статистики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Twitter збільшив ліміт твітів та запустив монетизацію контенту: як скористатися функціоналом

Streams

Streams Фото: pexels.com

— Скажіть, будь ласка, як ця інноваційна аналітика зможе покращити результати стрімерів? Які найголовніші показники проаналізують користувачі?

— Перш за все річ про обмін експертизою. Streams Charts використовуватиме досвід Pulsoid для створення нових аналітичних інструментів, заснованих на сердечному ритмі інфлюенсерів, а Pulsoid посилить свій продукт статистикою та аналітикою аудиторії стрімерів.

Нагадаємо, що згідно з даними, отриманими Finbold, минулого року глядачі витратили 1,34 трлн хвилин на перегляд контенту в Twitch. Цифра відповідає колосальним 2,56 мільйона років. Детальніше читайте далі.

— А як саме новий інструмент зможе підвищити зацікавленість глядача? Я так розумію, що емоційний зв’язок стрімера та аудиторії стане більш міцним? Чи можна більше подробиць?

— Побудувати емоційний зв’язок зі своїми глядачами — це головне завдання для будь-якого стрімера. Саме тому під час ефірів він ділиться своїми думками, хвилюваннями та ідеями. За допомогою наших нових інструментів глядачеві буде простіше відслідковувати ці зміни настрою, а значить він краще розумітиме стрімера, логіку його дій тощо.

Уявіть, що стрімер грає в якийсь хорор, де він пробирається темними коридорами повз жахливих монстрів. Вже зараз за допомогою віджетів Pulsoid глядач може у прямому ефірі побачити, як частішає пульс стрімера в найнапруженіші моменти гри. Це наче новий рівень ефекту занурення. Разом ми пропрацюємо низку рішень, завдяки яким стрімер отримає додатковий інструмент для трансляції своїх емоцій. А це дуже крута штука у такому конкурентному середовищі, як стрімінг.

Раніше ми писали, що відомий Twitch-стрімер та засновник низки криптопроєктів програє кошти інвесторів в казино.

— А ось на які показники треба орієнтуватися стрімерам-початківцям? Чи є принципова різниця в показниках для різних сфер стрімів, наприклад, для геймерів?

— Таких показників дуже багато. Наприклад, середня та максимальна кількість глядачів під час ефіру, кількість годин перегляду тощо. Ще один важливий показник — це рівень залучення аудиторії. Стрімер повинен розуміти, чи надовго глядачі затримуються на його каналі, як активно вони спілкуються у чаті, який відсоток глядачів підписується на його канал тощо.

Що стосується принципової різниці в показниках, то багато залежить від платформи і того типу контенту, який транслює стрімер. Наприклад, Twitch вважається платформою саме для ігрових ефірів: для летсплею, кіберспорту тощо. Сюди аудиторія приходить саме по ігри. У той же час, на YouTube більшою популярністю користуються саме неігрові трансляції (наприклад, різні ток-шоу).

Деякі ігри можуть бути популярні на одній платформі та зовсім непопулярні на іншій. Ситуація постійно змінюється. У лютому вийшла Hogwarts Leagacy, яка одразу стала однією з найпопулярніших ігор на Twitch — у неї грали тисячі стрімерів, яких дивилися сотні тисяч глядачів. Проте за два тижні ажіотаж пройшов і в лідерах були вже інші ігри та розділи. Світ стрімінгу дуже динамічний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Uncreative agency: у мережі з’явився ШІ-сервіс, що безкоштовно генерує ідеї та контент

Streams

Streams Фото: unsplash.com

— Які зараз найпопулярніші теми для стрімів серед українців?

— У 2022 році серед українців найбільшою популярністю користувалися трансляції з кіберспортивних турнірів CS:GO та Dota 2. Можна сказати, що ці дві гри лідирують з великим відривом вже не перший рік. Такі смаки у наших глядачів склалися давно, ще з 2000-х років, коли попередники цих ігор були встановлені в багатьох комп’ютерних клубах.

Ще в Україні є досить популярні стрімери з FIFA, Heroes of Might and Magic, Warcraft III. Це саме те, що стосується трансляцій українською мовою.

Водночас, досі залишається багато українських стрімерів, які ведуть ефіри російською мовою. При цьому їх контент не сильно відрізняється — це ті самі трансляції по CS:GO, Dota 2 та інші популярні ігри. Це також можуть бути просто розмовні стрими без певної тематики.

Нагадаємо, що YouTube запустив програму заробітку на коротких відео. Як працюватиме нова політика доходів з платформи?

— Ще таке питання: чи зменшилась кількість стрімерів чи, навпаки, збільшилась під час війни в Україні?

— Під час війни сегмент українськомовного стрімінгу зріс у багато разів. Був невеликий спад у перші півтора місяці після початку повномасштабного вторгнення — тоді багато стрімерів, як і багато українців взагалі, що називається «жили на валізах». Тоді багатьом людям було не до стрімів взагалі, але трохи пізніше, з середини весни, почалося стрімке зростання.

Ми детально вивчали цю тему та з’ясували, що через рік війни кількість унікальних українськомовних каналів на Twitch зросла на 427% порівняно з довоєнним періодом. Водночас кількість годин перегляду українськомовного контенту збільшилась на 540%. Багато метриків просто виросли на порядок.

Причин тут кілька: по-перше, деякі популярні українські стрімери, які раніше вели трансляції російською мовою, принципово перейшли на рідну мову. По-друге, глядачі з України стали свідомо віддавати перевагу саме українськомовному контенту. Зрештою, для багатьох стрімінг став спробою змінити рід діяльності, знайти нову роботу та нове джерело доходу. У когось це дійсно вийшло, а хтось залишив це, як хобі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Google дозволить бізнесу розміщувати рекламний контент, створений штучним інтелектом

TikTok тестує новий горизонтальний повноекранний режим для відео

Слідом за Meta: Google представив генератор відеороликів за текстовими запитами

google news