close-btn

Прогнози ChatGPT щодо України в 2023: економіка, банки, інвестиції, фінтех та криптовалюти

Нещодавно ми писали, як обійти заборону ChatGPT в Україні. Та самостійно протестили лайфхак, і запитали штучний інтелект: що він думає про розвиток фінтеху та криптовалют в Україні, відновлення економіки, перспективи банківського сектору та інвестиційний клімат у 2023 році. Що з цього вийшло, читайте в нашій статті.

ChatGPT

ChatGPT Фото: mid-day.com

Нагадаємо, що ChatGPT — це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI (заснована в 2015 році Ілоном Маском, Семом Альтманом та деякими іншими інвесторами). Це найновіша текстова нейромережа, яка оптимізована під ведення діалогів з людьми.

ChatGPT заборонена в Україні та стала однією з найбільш обговорюваних тем на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Детальніше про це читайте в матеріалі.

Що буде з українською економікою в 2023 році

На це запитання робот вирішив відповісти, посилаючись на дані Economist Intelligence Unit (EIU).

«Очікується, що українська економіка зросте на 3,9% у 2023 році. Це зростання буде зумовлене збільшенням приватного споживання, інвестицій в інфраструктуру та експорту. Очікується, що інфляція залишиться стабільною на рівні близько 6%», — каже машина.

ChatGPT додав, що наш Уряд впровадив низку реформ, зокрема податкову, щоб сприяти економічному зростанню та зменшенню корупції. Однак наслідки цих реформ можуть відчутно позначитися на економіці лише через кілька років.

Як відновити економіку

«Україна зіткнулася зі складною економічною ситуацією після початку війни 2014 року, а особливо зі старту повномасштабного вторгнення 2022 року. Конфлікт спричинив значне падіння ВВП країни, а також скорочення іноземних інвестицій та зростання інфляції», — пише ШІ.

Він підкреслює, що Уряд України вже активно рухається на шляху до відновлення економіки, здійснюючи наступні заходи:

  • збільшення іноземних інвестицій: Уряд активно заохочує іноземних інвесторів вкладати кошти в Україну, надаючи податкові пільги та інші переваги;
  • покращення бізнес-середовища: Уряд здійснив кроки, спрямовані на зменшення бюрократії та спрощення ведення бізнесу в Україні;
  • розвиток інфраструктури: керівництво країни інвестує в інфраструктурні проєкти, такі як будівництво доріг, залізниць та аеропортів, щоб покращити сполучення держави та зробити її більш привабливою для іноземних інвесторів;
  • сприяння експорту: керівництво країни сприяє експорту української продукції до інших країн з метою збільшення валютних резервів країни;
  • покращення роботи банківського сектору (зокрема, підвищення вимог до капіталу та запровадження нових регуляторних норм);
  • зниження рівня корупції (здійснення антикорупційних заходів для зниження рівня корупції в країні);
  • стимулювання економіки (запровадження різних пакетів стимулів, щоб допомогти підняти економіку та створити нові робочі місця);
  • підтримка малого та середнього бізнесу (надання доступу до фінансування та податкових пільг, тощо).

Нагадаємо, що ЄЦБ знову вдався до підвищення ставки у спробах приборкати інфляцію.

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: OpenAI випустила інструмент для “боротьби” зі своїм же ШІ-сервісом ChatGPT

Розвиток фінтеху в Україні

«Очікується, що ринок фінтеху в Україні буде швидко зростати в найближчі роки. Передбачається, що це зростання буде зумовлене все більшим впровадженням мобільного банкінгу, розвитком цифрової інфраструктури та зростанням індустрії електронної комерції. Крім того, уряд України інвестує в діджиталізацію економіки та створив фінтех-хаб у Києві для сприяння розвитку цього сектору», — відповів на питання журналістів PaySpace Magazine штучний інтелект ChatGPT.

Найбільш перспективними сферами для українського фінтеху, на думку робота, є:

  • цифровий банкінг;
  • цифрові платежі;
  • фінансові послуги на основі блокчейну.

Якщо вірити ШІ, то цифровий банкінг швидко зростатиме в країні, оскільки багато банків та фінансових установ інвестують у нові технології, такі як штучний інтелект та машинне навчання, щоб забезпечити кращий клієнтський досвід.

«Цифрові платежі також стають дедалі популярнішими, оскільки країна почала впроваджувати нові платіжні рішення, такі як мобільні гаманці. Нарешті, очікується, що фінансові послуги на основі блокчейну закріпляться в країні, оскільки багато банків і фінансових установ інвестують значні кошти в цю технологію», — додає ChatGPT.

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний конкурент ChatGPT: китайська пошукова система Baidu запускає чат-бот на основі ШІ

Банківський сектор

На питання, як буде розвиватись банківський сектор нашої держави, штучний інтелект відповів, посилаючись на прогнози Національного банку України:

«Банківський сектор в Україні залишатиметься стабільним у 2023 році. Він збереже стабільні темпи зростання протягом року порівняно з 2022 р. Крім того, прогноз передбачає, що сектор зростатиме з точки зору кредитного портфеля, депозитів та ліквідності. Капіталізація банківського сектору залишиться стабільною», — каже робот.

Як українським банкам залишитись на плаву

За словами ChatGPT, майбутнє банків в Україні у 2023 році є невизначеним через війну та деякі інші фактори.

«Український уряд запровадив заходи, щоб допомогти банкам вижити, включаючи підтримку ліквідності та підвищення вимог до капіталу. Банки в Україні, ймовірно, зосередяться на розширенні доступу до цифрових банківських послуг та інвестуванні в нові технології, такі як штучний інтелект і блокчейн. Вони також зосередяться на підвищенні якості обслуговування клієнтів і створенні нових продуктів для задоволення потреб клієнтів. Банкам доведеться бути більш гнучкими та адаптивними, щоб залишатися конкурентоспроможними в мінливому фінансовому ландшафті», — відповідає на питання ШІ.

Для того, щоб випередити конкурентів і залишатися прибутковими, на думку ChatGPT, банки в Україні повинні впроваджувати такі стратегії, як

  • інвестування в технологічні інновації для покращення клієнтського досвіду;
  • диверсифікація джерел фінансування;
  • розробка нових продуктів та послуг для задоволення потреб клієнтів;
  • удосконалення процесів управління ризиками;
  • зміцнення партнерських відносин з іншими гравцями фінансового сектору;
  • впровадження клієнтоорієнтованого підходу для стимулювання зростання.
Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення економіки, інфляція, вимоги до банків та прогнози — звіт НБУ

Інвестиційна сфера

За словами ChatGPT, інверстиції можуть варіюватися залежно від конкретних потреб людини і цілей як інвестора. Ось деякі з найпопулярніших варіантів:

  1. Акції.
  2. Пайові інвестиційні фонди.
  3. Нерухомість.
  4. Облігації.
  5. Сировинні товари.
  6. Криптовалюти.

Нагадаємо, що пройшли ті часи, коли інвестування було прерогативою багатих. Маючи нові фінтех-платформи під рукою, кожен бажаючий, у кого є хоча б якісь знання та заощадження, може вкласти гроші в певний проєкт або криптовалюту, і отримувати пасивний дохід. Але як ми можемо зробити інвестування більш інклюзивним? Детальніше читайте в матеріалі.

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

Як нейромережі бачать Україну. ChatGPT. Фото: psm7.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким буде 2023 рік для бізнесу: податки, перевірки, пільги та звіти

Розвиток ринку криптовалют

«Україна наразі перебуває в процесі регулювання криптовалюти та активно розробляє законодавство, щоб зробити її легальною. За даними Національного банку України, криптовалюти дозволено використовувати як платіжний засіб, але вони ще не визнані законним платіжним засобом. Український уряд активно вивчає потенціал технології блокчейн і, схоже, працює над створенням сприятливого для криптовалют середовища», — пише ChatGPT.

Очікується, що у 2023 році Україна повністю легалізує використання криптовалют та запровадить нормативно-правову базу, яка дозволить компаніям використовувати їх у своїй діяльності, — додає штучний інтелект. Також ймовірно, що український уряд розробить власну цифрову валюту, яку можна буде використовувати як засіб обміну в країні. Крім того, уряд, можливо, встановив процедури випуску, обігу та торгівлі криптовалютами.

Нагадаємо, що ChatGPT оцінив результат судового розгляду між SEC та Ripple.

В яку криптовалюту інвестувати в 2023 році

«Важко сказати, в яку криптовалюту варто інвестувати у 2023 році, оскільки ринок є непередбачуваним. Однак, деякі з головних претендентів — це Bitcoin, Ethereum, Cardano, Tether і Litecoin. Перед тим, як інвестувати, проведіть дослідження та вивчіть окремі токени, а також обов’язково зрозумійте ризики, пов’язані з інвестуванням у криптовалюту», — резюмував штучний інтелект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як еволюціонує ринок фінансових послуг: шлях від Open Banking до Open Finance та Open Data

Найприбутковіші криптовалюти січня 2023 року

google news