Пекін кидає виклик технологічній перевазі США
Уряд Китаю оголосив, що прийнятий у 2021 році п’ятирічний план технологічного розвитку країни, своєю основною метою ставить досягнення глобальної переваги в області штучного інтелекту та квантових обчислювальних технологій. За останній час технологічна галузь Піднебесної значно постраждала у зв’язку з американськими торговими обмеженнями та економічним спадом, викликаним пандемією. Однак Пекін має намір відновити економічну активність країни в найкоротші терміни.
Згідно Wall Street Journal, на нещодавньому щорічному партійному зібранні обговорювався план з розвитку технологій, які, на думку керівництва країни, повинні допомогти «зміцнити національну безпеку та сприяти загальному розвитку». У найближчі роки планується створити кілька наукових лабораторій та запустити ряд освітніх програм, спрямованих на стимулювання досліджень в таких областях, як штучний інтелект, біотехнології, напівпровідники та квантові обчислення.
Пекін затвердив збільшення витрат на фундаментальні дослідження на 10,6%. Також буде розроблено 10-річну дослідницьку стратегію. Варто відзначити, що в даний момент Китай вже має цілу низку технологічних переваг в порівнянні з іншими країнами. За останні роки в країні накопичено величезний обсяг наукових знань в області штучного інтелекту, які тепер активно впроваджуються при створенні, в тому числі й фінтех сервісів.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
За даними порталу IC Insights, торік обсяг продажів мікросхем в Китаї виріс на 9% і склав $143,4 млрд. Ці дані свідчить на користь того, що китайський ринок в даному сегменті залишається найбільшим у світі з 2005 року. Також повідомляється, що 30% від загального обсягу продажів за вказаний період доводилося на чіпи пам’яті DRAM та NAND.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Торгова війна з США спровокувала відхід китайських компаній з американських бірж
За матеріалами сайту engadget.com