Дізнатися свій IBAN можна в персональному кабінеті онлайн-банкінгу або через мобільний додаток, наприклад, Приват24, — це найшвидший та найпростіший спосіб. Але можна скористатись і терміналом/банкоматом, чи відвідати відділення банку
IBAN (International Bank Account Number) — стандартизований міжнародний номер банківського рахунку, що складається з літер та цифр, які, зокрема, відображають код країни (наприклад, UA), та МФО банку.
Цей номер є стандартною системою банківських рахунків у країнах Євросоюзу. В Україні IBAN став обов’язковим з 5 серпня 2019 року. Кожна держава має свою довжину коду, наприклад: в Україні — 29 символів, у Великобританії — 22, у Польщі — 28, а у Норвегії — 15.
Умовно ці символи можна поділити на дві групи. Перша десятка — це код країни (UA), контрольне число (потрібне для перевірки достовірності рахунку та захисту інформації) та код банку. Наступні шість знаків — код МФО банку.
До другої групи належать останні 19 знаків — номер рахунку користувача. Перша п’ятірка — нулі, традиційно доповнюють суму цифр до 29. Ще 14 — номер рахунку картки.
Навіщо потрібен IBAN
В першу чергу International Bank Account Number необхідний для оптимізації руху SWIFT-платежів (міжнародних грошових переказів). Використання таких стандартизованих рахунків знижує затримку транзакцій і сприяє спрощенню та здешевленню розрахунків між країнами.
Як приклад, наразі цей рахунок активно використовують українці, постраждалі від військової агресії окупантів, щоб отримувати фінансову допомогу від різних організацій, зокрема, Червоного Хреста та ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НБУ назвали найприбутковіші банки України за перше півріччя
Як знайти свій IBAN в Приват24
Щоб дізнатися свій персональний код IBAN на Privat24 потрібно:
- авторизуватись (увійти в кабінет);
- перейти до розділу «Гаманець» та обрати картку;
- у правому верхньому куті знайти та натиснути на реквізити вашої картки, потім перемкнути «Спосіб поповнення картки» з «ПриватБанк» на «Український банк», щоб відкрилась ваша персональна інформація.
Також щоб дізнатися номер рахунку IBAN у ПриватБанку можна скористатися мобільним додатком. Переходимо в розділ «Гаманець», обираємо картку, натискаємо на меню «Керування» та обираємо пункт «Реквізити».
Для зарахування SWIFT-переказів потрібно скористатись меню «Сервіси», перейти до «Перекази» і далі до «SWIFT», після натиснути на «Реквізити».
Знайти свій IBAN можна і в терміналах самообслуговування (меню «Мої налаштування», далі «Отримати реквізити), а також у банкоматах (меню «Інші операції», переходимо в «Мої налаштування», далі «Ще налаштування» та «Реквізити для поповнення картки»).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Monobank збільшив комісію за зняття готівки: яка ситуація у ПриватБанку та Ощадбанку
Як подивитись свій IBAN в Monobank
Щоб дізнатися mono IBAN, потрібно зайти у свій застосунок, у головному меню вибрати “Поповнити свою картку”, потім вибрати пункт “за реквізитами в Україні”, далі вибираємо поле IBAN.
Як дізнатись свій IBAN в Ощад 24/7
Клієнти Ощадбанку, щоб подивитись на персональний міжнародний банківський рахунок, мають перейти в додаток установи, натиснути на картку, обрати розділ інформації (під рахунком можна побачити свій код).
Також дізнатися IBAN через Ощадбанк можна скориставшись чат-ботом на сайті банку, у меню “Підтримка онлайн”, запитавши допомогу в оператора.
Дізнатися свій International Bank Account Number у Райффайзен банку можна також у додатку, перейшовши до меню «рахунки».
Додаткові відомості про International Bank Account Number
Щоб отримати свій IBAN потрібно лише мати власний банківський рахунок (разом зі створенням платіжної картки клієнт отримує персональний міжнародний код). Ніяких окремих заяв чи договорів підписувати не потрібно.
У даному міжнародному 29-символьному коді може бути зазначено як номер картки користувача, так і картковий рахунок 2926.
Отримати більш детальну інформацію про рахунок IBAN можна через чат-бот на комп’ютері/смартфоні на сайті власного банку, відвідавши найближче відділення, або зателефонувавши на гарячу лінію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що таке вбудоване фінансування та чому банки не поспішають впроваджувати інструмент
У Польщі запускають першу біометричну дебетову картку
Що таке платежі між рахунками A2A: різновиди та переваги