США обмежили експорт критично важливих технологій виробництва мікросхем та кремнію до Китаю, сподіваючись перешкодити своєму економічному та стратегічному супернику розробляти військові технології, а також на знак протесту проти порушень прав людини
Японія та Нідерланди домовилися зі США з метою обмежити доступ Китаю до матеріалів, які використовуються для виробництва передових комп’ютерних чіпів, пише Associated Press.
У цих трьох країнах розташовані найважливіші компанії, які виготовляють обладнання для мікросхем, зокрема ASML, японська Tokyo Electron Ltd. та американський Applied Materials Inc.
Нідерланди розширять обмеження для компанії ASML Holding NV, що не дозволить їй продавати, принаймні, деякі з так званих машин для глибокої ультрафіолетової літографії, які мають вирішальне значення для виготовлення деяких видів сучасних мікросхем.
Уряд Нідерландів заборонив ASML експортувати це обладнання до Китаю ще у 2019 році, але компанія, як і раніше, постачала туди літографічні системи нижчої якості. Японія встановила аналогічні обмеження Nikon Corp.
Спільні зусилля розширюють обмеження, оголошені адміністрацією президента США Джо Байдена у жовтні 2022 року, спрямовані на обмеження можливостей Китаю купувати мікросхеми за кордоном або виробляти власні передові напівпровідники, які б допомогли військовим та сфері штучного інтелекту.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: ASML – важнейшая технологическая компания мира, о которой мало кто знает
Росія отримує мікрочипи з Нідерландів через китайських посередників
Мікросхеми нідерландських компаній, попри санкції, усе ж потрапляють до росії. Їх туди поставляють через китайських посередників, йдеться в журналістському розслідуванні NOS і Nieuwsuur.
У матеріалі стверджується, що невелика група китайських компаній купує чипи в Нідерландах, а потім експортує їх до росії.
Згадані чипи переважно виготовляють великі виробники, зокрема NXP і Nexperia. Мікросхеми NXP нещодавно виявили в розібраній російській броньованій гаубиці, крилатій ракеті та ударному гелікоптері. Також чипи від NXP і Nexperia виявляли в російських безпілотниках, а чип NXP — в іранському дроні-камікадзе.
Самі ж компанії кажуть, що вони дотримуються санкційних правил і не ведуть бізнес із росією. Їхнім клієнтам також заборонено продавати Кремлю ці чипи, однак у компаніях визнають, що вони безсилі, якщо чипи опиняються в росії внаслідок паралельної торгівлі.
Раніше ми писали, що TSMC хоче запустити перший завод з виробництва мікрочіпів у Європі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Влада США виділяє рекордну суму на розвиток власної індустрії мікрочіпів
- США заборонили TSMC та Intel відкривати заводи з виробництва мікросхем у Китаї