Мародерство російських злочинців не знає меж. У Мережі періодично з’являються свідчення того, що той чи інший девайс тепер знаходиться на території країни-агресора
Експерти міжнародної IT-компанії GlobalLogic розповіли, як захистити конфіденційну інформацію на вкраденому смартфоні. Основними засобами для захисту від стороннього проникнення залишаються вбудовані сервіси, такі як відбиток пальця, скан обличчя або пароль. Вони не дозволять російському “визволителю” не тільки переглядати особисті фотографії та повідомлення, але й захистять банківські та платіжні дані власника гаджета. Орхан Гасімов, співробітник GlobalLogic, вважає, що:
1. Дані слід зберігати у хмарних сервісах. Такі файли зашифровані за найвищими стандартами і отримати їх практично неможливо. При цьому власник інформації може легко завантажити їх із будь-якої точки планети.
2. Зберігання файлів бажано “доручити” різним хмарним сервісам. Так, найпопулярнішими сьогодні залишаються ICloud, Google Drive та Microsoft OneDrive.
3. Не зайвим буде включити двофакторну автентифікацію в соціальних мережах та інтернет-банкінгу, а також використовувати безпечні месенджери типу Signal. У разі втрати телефону злодій не зможе увійти в обліковий запис без доступу до SIM-картки, навіть якщо вгадає пароль.
4. При втраті пристрою бажано змінити паролі в соцмережах та пошті. Крім того, необхідно з іншого телефону зателефонувати оператору та попросити заблокувати SIM-картку. Далі потрібно зв’язатися з банком і попросити заблокувати картку, яка прив’язана до платіжного додатку смартфона.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Що робити, якщо мобільний оператор недоступний, національний роумінг не працює, а веж інших операторів поблизу немає? Рекомендації від Державної служби спецзв’язку. Читати далі…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Microsoft: РФ розпочала відкриту кібервійну з Україною ще минулого року