Щорічна премія PaySpace Awards була присвячена незламності фінансового фронту України. І цього року в рамках спеціальної номінації «Незламний фінтех», ми хотіли б розповісти героїчні історії тих, хто незважаючи на ворожі обстріли, забезпечував безперебійну роботу платіжних систем, щоб люди завжди мали доступ до своїх заощаджень.
Так, сьогодні йтиметься про двох бійців EasyPay, найбільшого небанківського оператора платіжних і фінансових сервісів в Україні, — Юрія Прокопенка та Данила Чулкова, співробітників відділу експлуатації та технічного обслуговування. Повномасштабна війна кардинально змінила їхній робочий графік, зробивши їх «польовими бійцями».
Вже близько 300 днів як Данило та Юрій працюють на економічному фронті, без вихідних та перепочинку. 24 лютого вони так само прокинулись від вибухів і одразу прибули в головний офіс. Їхнім першим викликом стала інкасація терміналів.
«Банківські інкасатори зупинили надання цієї послуги і потрібно було оперативно виїздити на маршрут, щоб врятувати хоча б частину коштів наших користувачів, які вони встигли до цього часу внести за послуги. Без амуніції, зброї, будь-яких засобів безпеки, хлопці оперативно виїхали і до самого вечора їздили по точках», — зазначає керівництво EasyPay.
Понад 30 інкасацій на екіпаж. Це небагато для звичайного маршруту, але враховуючи кількість блокпостів, постійні перевірки на дорогах і рівень небезпеки, маючи таку кількість готівки в звичайній автівці, хлопці виконали неможливе. Після цієї операції робота офлайн команди була поставлена на паузу.
Технічний відділ працював віддалено. Тут ініціативу технарів з полів тимчасово перехопив Віталій Кагляк, який знаходячись між двох стін в своїй квартирі на Оболоні 24/7 надавав технічну підтримку по телефону та в онлайн-режимі всім партнерам.
Березень в Києві
13 березня Данило першим з технічної команди повернувся в офіс. В той час на підступах до Києва ще точилися бої, але ЗСУ вже почали впевнено відсувати ворога від столиці. Наступного дня до нього приєднався і його незмінний напарник — Юрій. Вже 15-го березня хлопці поїхали на першу «пробну» інкасацію після паузи, а також забирали технічне обладнання з локацій, які зачинилися. Завдяки ним EasyPay першими відновили роботу терміналів в Києві та області.
«Коли 14 березня сталося влучання уламків в будинок на Куренівці, я за кілька хвилин до вибуху промайнув цей участок і їхав по Кирилівській. Юра їхав з іншої сторони. Ми мали забирати термінал. Нам просто пощастило», — розповідає Данило.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незламний фінтех – PaySpace Magazine Awards 2022: названі найкращі фінтех-бренди та найвпливовіші експерти
Наступними днями вивозили обладнання з магазину, який пошкодило вибуховою хвилею від влучання в шістнадцятиповерхівку.
«21 березня стався Ретровіль.. Ми приїхали туди в той же день. Але нікого не пустили, дозволили потрапити всередину вже після того, як розібрали завали», — згадує Данило Чулков.
Буча, Ірпінь, Гостомель, Бородянка
«Як тільки звільнили Бучу, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, ми з Юрою поїхали туди. В кросівках, з посмішкою і з вірою в серці. Навіть ще мостів не було. Дороги були розбиті. В Ірпіні, наприклад, міст був весь придірявлений, розбомблений, нахилений, можна було скотитися вниз. Але ми потихеньку подолали шлях. Термінали всі були вже вскриті, розмародьорені», — каже Данило.
За його словами, найбільше переживали за те, чи не заміноване обладнання.
«В будівлях було повно розтяжок. Тому діставали та вскривали дуже обережно. Але не скажу, що дуже боялися. Зараз згадую, більше відчуття огиди: скрізь, де були орки, стояв потужний сморід. Це різкі неприємні запахи порчених продуктів, бруду, трупів..», — розповідає Данило.
Херсон
В грудні Данило та Юрій разом з іншою командою відвідали Херсон. EasyPay саме відновлювала роботу на деокупованій території і потрібні були спеціалісти, щоб встановити та налаштувати обладнання.
«Херсон справив майже таке ж враження як Буча. Депресивне місце, де зранку до вечора чуєш вибухи від пострілів арти. Гатять постійно. Але навіть вибухи не зрівняються з тими місцями, де вже немає бойових дій, але лишилися сліди перебування орків. Це перекопані дороги, розірвані тіла свійських тварин, що підірвалися на мінах, червоні прапорці скрізь, — ділиться враженнями від Херсону Данило. — Страшно не було. Але тривожно. Що можеш поїхати та не приїхати. Тому взяли з собою на всякий випадок рації. Перед цим проходили разом з командою курс невідкладної медичної допомоги».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як праця волонтера ТАСКОМБАНКУ з Харкова рятує життя цілих родин — інтерв’ю
Вся команда EasyPay вдячна хлопцям і ось такі повідомлення вони отримують в чатах:
Чому Данило, ризикуючи життям, вирішив йти саме цим шляхом?
«EasyPay для мене це місце сонця. Я вже не юний, бачив багато колективів, робіт. І в термінали дійсно вкладаю всю душу і серце. Відчуваю, що це справа мого життя. З дитинства мріяв займатися улюбленою справою і кататися по Україні. Разом з EasyPay втілив обидва бажання, об’їздив вже всю Україну: Курахове, Ізмаїл, Харків, Полтаву, Ужгород і ще десятки міст, кожне по кілька разів. З першого дня відправив дружину та дітей за кордон, а для себе прийняв рішення залишитися тут. Щоразу, коли їду в небезпечне відрядження, попереджаю дружину, чим це може закінчитися і готую до різного».
«Запитую себе, чому я не фронті. Ця тема мені найбільше болить. На жаль, я не маю відношення до військової справи. І єдине, що залишається, це економічний фронт. Дурне заспокійливе, але це реальна можливість приносити користь країні і людям».
Що змінилося після повномасштабного вторгнення?
«Життя я цінував завжди. А от біль почав відчувати яскравіше, постійно».
Також дякуємо партнерам премії, що сприяють розвитку ринку платежів в Україні.
- Генеральний партнер: Visa
- Партнер заходу: NEOBANK
- Фінансовий партнер: CCloan
- Digital Verivication Partner: Identomat
- Fintech партнер: 4bill
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-7 українських платіжних систем
Найзначніші колаборації на українському ринку з початку війни 2022 року
Дія зайняла перше місце на Eurobest Awards в номінації Creative Business Transformation