close-btn

Яка особливість credit repair company і як самотужки “відремонтувати” кредитну історію

Деякі компанії пропонують “відбілити” кредитну історію. Яка специфіка їх роботи та чи можна це зробити самостійно й безкоштовно – дізнайтеся у новому матеріалі PaySpace Magazine.

Фото: pixabay.com

Не секрет, що інформація про погашення наших позик зберігається у бюро кредитних історій. МФО чи інші кредитні установи запитують її перед тим, як видати потенційному клієнтові нову позику. Кредитна історія, що містить дані про неблагонадійність і низьку платоспроможність вважається поганою. Таким позичальникам можуть відмовити кредитуванні. Допомогу у покращенні репутації позичальника пропонують credit repair company – компанія з “ремонту” кредитів.

Що таке “ремонт” кредиту

“Виправлення” кредиту – це процес покращення кредитної репутації. Видаляти негативну інформацію з ваших кредитних звітів третя сторона не може. Натомість компанія з ремонту кредитів від вашого імені зв’язується з бюро кредитних історій та/або фінансовими компаніями, як-от ваш банк або колектор, щоб оскаржити помилки. Кінцевою метою є видалення негативної інформації з вашого кредитного файлу, щоб покращити кредитний рейтинг. У деяких випадках для відновлення репутації може знадобитися як юридична, так і фінансова експертиза.

Скільки коштує “ремонт” кредиту

Такі послуги не є безкоштовними. Комісія, як правило, стягується одним із двох способів: щомісяця або за елемент, вилучений із кредитного звіту. Щомісячна підписка передбачає плату за послуги, надані протягом попередніх 30 днів. У другому випадку плата береться лише після видалення інформації з вашого кредитного файлу. Слід мати на увазі, що за ширмою таких компаній можуть працювати шахраї. Вас мають насторожити такі моменти:

  • вам дають три робочі дні, щоб розірвати договір без оплати;
  • компанії не гарантують видалення інформації з ваших кредитних звітів;
  • вам радять робити неправдиві заяви або змінювати свою особу, щоб уникнути зв’язку інформації в кредитному бюро з вами.

Найкращий спосіб виправити кредитну історію – оскаржувати будь-які помилки у вашому кредитному звіті самостійно. Такий підхід дає дві вигоди:

  • відсутня комісія;
  • уникнення ризику натрапити на шахраїв, які можуть скористатися вашим поганим кредитним становищем.

Як очистити кредитну історію самостійно

Фото: pixabay.com

Якщо вам потрібен безкоштовний спосіб упорядкувати свою репутацію позичальника, можете виконати чотири кроки.

  1. Зробіть запит інформації про ваші кредити у бюро кредитних історій.
  2. Переконайтеся, що вказана інформація є точною. Перевірте, чи немає розбіжностей з вашими особистими даними, інформацією про обліковий запис (наприклад, баланс, кредитний ліміт, історія платежів) і даними про банкрутство та стягнення;
  3. Якщо ви виявите якісь помилки у своєму кредитному звіті, почніть оскарження якомога швидше.
  4. Погасіть будь-які борги: негативний баланс на вашій кредитній картці може призвести до нижчого кредитного рейтингу.

Яких правил слід дотримуватися, аби мати хорошу кредитну історію

  • намагайтеся вчасно погашати платежі;
  • оформлюйте новий кредит в іншому банку на вигідніших умовах та погашайте ним старий;
  • якщо терміново потрібні кошти, краще оформіть кредитну карту з грейс-періодом;
  • відкрийте депозит – він стане свідченням наявності у вас фінансової “подушки”;
  • замість споживчого кредиту віддайте перевагу товарам в розстрочку;
  • намагайтеся брати невеликі суми. Наприклад, якщо особа активно використовує великі частки доступного їй кредиту, навіть за умов вчасного здійснення мінімальних платежів, розмір боргу може негативно вплинути на кредитний рейтинг.

Висновок. Платіжна історія фізичної особи може бути важливим фактором її кредитного становища. Вживання заходів для покращення графіка платежів за непогашену позику може позитивно вплинути на кредитний рейтинг. Компанії, які пропонують “відбілити” кредитну історію, можуть виявитися шахраями. Тож краще робити це самотужки.

За матеріалами: investopedia.com, cnbc.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За дорогі покупки донарахують податок: чим обернеться введення непрямих методів контролю доходів

google news