Висока облікова ставка, неможливість бізнесу обслуговувати дорогі кредити, курс валют, підтримка Заходу: про що розмовляли банкіри цими вихідними
Війна, розв’язана РФ, продовжуватиме чинити вирішальний вплив на роботу банківської системи України в новому році. Також важливе значення має фінансова підтримка нашої країни із боку зарубіжних партнерів. Про це йшлося у ході зустрічі “25 провідних банків України під час війни”.
Те, наскільки активно ЄС, США та МВФ підтримуватимуть Україну, прямо позначиться на курсі гривні та багато в чому визначить можливості банківської системи. Також не зрозумілим залишається питання необхідності капіталу банківської системи. Проте учасники згодні з думкою, що з продовженням війни дефіцит капіталу в банках наростатиме.
Певну ясність може внести запланований незабаром огляд Нацбанку якості активів. Проте перший стрес-тест банківської системи у традиційному форматі буде проведений регулятором лише після закінчення війни. Незмінними залишаються і плани уряду щодо приватизації держбанків до 2025 року, незважаючи на війну.
Однак чергове відстрочення можливе. Експерти зазначають, що досить висока ставка рефінансування ускладнить кредитування бізнесу у 2023 році. У разі війни підприємствам складно забезпечити високу маржу, що робить обслуговування дорогого фінансування ще складнішим. Поки триває війна, популярними залишаться лише державні програми з бюджетною компенсацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ розширив повноваження банків щодо використання облігацій у формуванні обов’язкових резервів
Ми раніше повідомляли, що 46 із 67 українських банків за 2022 рік були прибутковими. Найбільше грошей зміг заробити ПриватБанк – 22,874 млрд гривень. На другому місці за прибутковістю — Укрсиббанк — 3,27 млрд грн. На третьому місці — Райффайзен Банк із показником 2,79 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПриватБанк почав видавати пільгові кредити для підтримки бізнесу в умовах блекауту
Шахрайство з виплатами допомоги: у Львові ліквідовано чергову злочинну групу
За матеріалами сайту finclub.net