close-btn

Банк майбутнього – яким він буде?

У день банківського працівника аналізуємо, яким може бути банк в майбутньому

Фото: internationalbanker.com

У наступному десятилітті банкінг чекають істотні зміни. Деякі з них помітні вже зараз, інші будуть актуальними ближче до 2025. В день банківського працівника публікуємо прогноз розвитку банківської галузі на найближчі 10 років.

Щоб конкурувати в сучасному світі, де кордони між галузями розмиваються, де технологічні платформи на зразок Google можуть надавати банківські послуги, додатки для спільного використання автомобілів можуть надавати кредити, а самі автомобілі можуть бути розподіленими реєстрами банки повинні безпомилково визначати і використовувати свої сильні сторони.

Якими стануть банки до 2030-го? Ось основні характеристики, згідно з експертами Forrester.

1. Невидимими. Провідні банки будуть використовувати технології і більш пильно вивчати клієнтів, щоб надавати фінансові послуги в потрібний момент. Розвиток відкритих API-інтерфейсів і 5G відкривають можливості для зв’язку фінансів з автомобілями, будинками, різними пристроями. Це створить проблеми для багатьох банків, оскільки їх роздрібні бренди стають все більш невидимими для кінцевого споживача.

2. Зв’язаними з іншими екосистемами. Щоб залишатися актуальними, банки повинні бути присутніми в екосистемах і продуктах, які використовують клієнти. Для цього вони повинні перестати бачити в партнерствах і посередництві свого бренду загрозу. Банк повинен стати надійним посередником в процесі побудови взаємодії з клієнтами.

3. Орієнтуватися на розуміння. Банки отримають доступ до всіх даних клієнтів – це величезний кредит довіри. У відповідь банки повинні задовольнити потреби клієнтів у зручному і ефективному контролі фінансового та цифрового життя.

4. Соціально відповідальними. Споживачі виберуть банки, які відповідають їх екологічним і соціальним цінностям в епоху глобальної відповідальності. Розробка екосистем, заснованих на суспільних цінностях, і продуктів, що працюють на загальне благо, будуть виділяти лідерів банківського ринку.

У майбутньому десятилітті деякі банки повністю трансформуються в платформу, на якій працюють інші компанії. Більші банки будуть змагатися з техногігантами за лідерство і залученість клієнтів. А деякі будуть робити і те, і інше.

Чи зникнуть банки в майбутньому?

Прогнози про зникнення банків в тому вигляді, в якому ми їх знаємо зараз, звучать регулярно. Важко передбачити, якою буде банківська справа майбутнього або яку роль традиційні інститути відіграватимуть в новому світовому порядку, але він, безумовно, буде сильно відрізнятися від того, що ми знаємо сьогодні.

Технології домінують в наш час, і вони будуть розвиватися ще стрімкіше. Завдяки цьому споживачі мають владу, як ніколи раніше, що змінило практично всі аспекти сучасного суспільства, включаючи їхні стосунки з фінансовими установами. У клієнта є більше можливостей, він більш мобільний. Не секрет, що багато споживачів, обираючи постачальника фінансових послуг між банком і технологічною компанією, надали б перевагу другій, якби така можливість була. Всі ці зміни змушують багато фінансових компаній задуматися про своє довгострокове виживання.

При цьому для банків радикальні зміни є титанічним завданням, адже багато з них обмежені застарілими технологіями, операційними і бізнес-моделями, а також менталітетом. Але адаптація до мінливого світу потребує швидких змін. Тільки в разі готовності прийняти ці зміни банки зможуть вибудовувати довгострокові відносини з клієнтами і підтримувати їх, генерувати стійкі потоки доходів і забезпечити собі майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як економіка і фінансова система України змінилися за перший рік пандемії: 10 фактів

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!