close-btn

Банківська криза в США стимулювала крипто-ралі — аналітика

Сполученими Штатами прокотилась хвиля банкрутств в банківській сфері, але крипторинок на тлі цих подій зростає. Які причини цих подій та які фактори утримують ціну біткоїна вище $24 тис., — розглянемо детальніше

Bank, Bitcoin

Bank, Bitcoin Фото: static.seekingalpha.com, investingnews.com

Найважливішою поточною подією стало одночасне банкрутство трьох американських банків: Silvergate Bank, Silicon Valley Bank і Signature Bank. При цьому, за словами експертів, ще три фінустанови можуть опинитись у цьому списку:

  • First Republic Bank;
  • Pacific Westerns;
  • Western Alliance.

Очевидно, що це не випадкові збіги, а якась важлива системна подія, — інформує пресслужба buidlbee.

Вранці 13 березня ФРС зібралася на спеціальне закрите засідання, щоб надати екстрену допомогу цим банкам. Було прийнято рішення надати ліквідність постраждалим фінустановам. Також сьогодні, 14 березня, президент США Джо Байден також запевнив американців, що вони можуть довіряти банківській системі.

Що стало поштовхом до цих гучних банкрутств? Минулого тижня голова ФРС оголосив, що має намір і надалі підвищувати процентні ставки, навіть більш агресивно, ніж очікував ринок. Кожне додаткове підвищення ставок робить залучення капіталу все більш проблематичним для банків, ставлячи їх у стресовий стан. Так, деякі з представників ринку поступово досягають межі запасу міцності і не здатні більше триматись на плаву.

Артур Хейз, експерт buidlbee, раніше детально описував, що спроби підвищити ставку призведуть до краху банківської системи, і це лише питання часу. Він також прогнозував, що незабаром після початку проблем з банками ціна біткоїна почне своє нове історичне ралі, оскільки ФРС буде змушена капітулювати в посиленні монетарної політики. Очевидно, що поки що все йде саме за цим сценарієм.

Нагадаємо, що акції світового корпоративного сектору втратили $465 мільярдів через банкрутство SVB.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди вкладають гроші найкреативніші гравці ринку? – аналітика

Як це вплинуло на крипторинок?

Це питання варто розглянути більш детально, оскільки кореляція дуже тісна. Несподівано для багатьох, крах банків став сильним драйвером для зростання біткоїна. На це впливають наступні три фактори:

  1. Втеча від стейблкоїнів.

Крах банку Кремнієвої долини, який тримав частину активів для покриття USDC, став шоком для власників цього другого за ринковою капіталізацією стейблкоїну. Конвертувати такі суми у фіат неможливо, тому більшість вирішила втекти в біткоїн як найнадійніший і найліквідніший з криптоактивів.

Ця паніка також торкнулася BUSD, іншого стейблкоїну, який зазнав схожих проблем через регуляторну атаку тиждень тому. Вчора генеральний директор Binance Чанпенг Чжао оголосив у Twitter, що біржа конвертує приблизно $1 млрд, що залишилися від фондів Ініціативи з відновлення промисловості (в основному в BUSD), в нативні криптовалюти — зокрема, біткоїн, ефір і BNB.

Цей масовий відхід від стейблкоїнів створив потужний поштовх, в першу чергу, для біткоїна, стимулюючи його здорожчання.

Так, 14 березня світовий крипторинок виріс на 5,11% до $1,08 трлн завдяки величезному зростанню біткоїна (BTC), Ethereum (ETH) та інших криптовалют. За даними Coinmarketcap, загальний обсяг торгів за останні 24 години становив $90,95 млрд, збільшившись на 20,36%.

Біткоїн зріс на 10,61% за останню добу. Станом на 10:40 він торгується по $24 265. Мінімум BTC за 24 години становив $21 918, максимум — $24 851. Обсяг добових торгів збільшився на 27,6% і становив $47,34 млрд. Детальнішу аналітику читайте в матеріалі.

  1. Потік ліквідацій.

Багато трейдерів припускали подальше падіння ринку, підживлюване сильним FUD від банкрутства банків. Тож приблизно на рівні $20 000 вони вирішили почати шортити біткоїн, очікуючи подальшого падіння.

Але висхідний імпульс виявився сильнішим, ніж очікувала більшість трейдерів (під впливом масової «втечі» від стейблкоїнів). В результаті почалася класична лавина ліквідації попередніх ставок на зниження.

Цей ефект «каскаду ліквідацій» добре відомий: примусове закриття позицій трейдерів змушує біржу викупити актив (який трейдер невдало вирішив закрити) на відкритому ринку. Масові ліквідації, таким чином, підштовхують ціну активу ще вище, що, в свою чергу, викликає нову хвилю ліквідацій, яка, за даними Binance, призвела до того, що ціна біткоїна перевищила $24 200.

  1. Друк грошей знову ввімкнули.

У відповідь на серійні банкрутства банків ФРС і Департамент фінансів США запустили надзвичайну програму з надання коштів фінансовим установам, щоб переконатися, що вони «мають можливість задовольнити потреби всіх своїх вкладників».

Якщо фактори 1 і 2 носять тимчасовий характер, то третій фактор є довгостроковим і матиме стимулюючий вплив, в тому числі і на крипторинок. Всі ці фактори разом узяті нададуть серйозну підтримку біткоїну та більшості криптовалют.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Про web3, портрет власника криптовалют та регулювання криптогалузі в Україні: Інтерв’ю з Сергієм Мариничевим, керівником амбасадорського відділу Bybit

ConcordBank презентує застосунок для бізнесу: що отримають підприємці

НБУ бореться з міскодингом: опубліковано нові вимоги здійснення платіжних операцій

google news