Враховуючи специфіку воєнного часу і намагаючись підстрахуватися від можливих ризиків, український банківський сектор сформував так званий резерв, який, зрештою, призвів до серйозного збільшення збитків
Станом на кінець березня сукупний збиток досяг 10,1 млрд грн. У той час як чистий прибуток за січень-лютий цього року склав 9,9 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Національного банку України. Загальні збитки банківського сектора за перший квартал 2022 року становили 160 млн грн. Не останню роль тут відіграли резерви, куди лише у березні було перераховано 15,86 млрд грн, а за весь квартал – 21,57 млрд грн.
Серед інших причин збільшення збитків називаються введення кредитних канікул, а також зниження відсотка комісії за банківські послуги на період воєнного стану в країні. Все це негативно вдарило по доходах фінустанов. Так, темпи зростання відсоткового доходу у березні суттєво уповільнилися до 17% р/р, тоді як за січень-лютий цей показник зріс на 35% р/р.
Комісійний дохід за перший квартал скоротився на 13% р/р через падіння у березні. Водночас, операційний результат банків залишався позитивним. Чистий операційний прибуток до відрахувань до резервів за підсумками першого кварталу склав 22,23 млрд грн порівняно з 13,69 млрд грн за аналогічний період 2021 року.
У НБУ повідомляють, що на 1 квітня із 69 платоспроможних банків в Україні, 44 були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 5,85 млрд грн, 25 – збитковими зі збитком 6,01 млрд грн.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Незважаючи на війну, дедалі більше наших співвітчизників повертаються до мирного життя і роботи. Проте майже 40% працездатного населення, як і раніше, не мають постійного доходу. Наразі лише 59% людей, які мали до війни роботу, продовжують працювати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Monobank почав пропонувати військові облігації: які умови та відсотки
За матеріалами сайту bank.gov.ua