Для середніх та великих підприємств компенсаційна ставка за кредитами на інвестиційні цілі тепер становитиме 9% річних з можливістю зменшення при створенні нових робочих місць до 7%
Уряд вніс зміни до порядку видачі банками пільгових кредитів, а також у критерії їх оформлення. Наразі терміни погодження за кредитами для підприємств сільськогосподарського сектору продовжено, змінено також і ставки кредитування.
14 березня відбулося засідання Кабінету Міністрів, на якому було схвалено зміни у програмах “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%”. Законодавці скасували норму видачі позик за компенсаційними ставками на рівні 0% річних. Також банкам заборонили оформлювати кредити для корпоративного сектору, мета яких – ліквідація наслідків, завданих карантинними заходами у 2020-2021 роках.
А раніше видані такі кредити тепер не можна буде рефінансувати. У Мінфіні розповіли, що такий крок спрямований на перерозподіл бюджетних коштів з метою фінансування більш пріоритетних та актуальних напрямків. Зокрема, Кабмін прагне забезпечити безперервне фінансування в умовах зростання ринкових процентних ставок за позиками та кредитним портфелем.
За “Доступними кредитами 5-7-9%” було прийнято такі зміни:
- для середніх та великих підприємств компенсаційна ставка за кредитами на інвестиційні цілі становитиме 9% річних із можливістю зменшення при створенні нових робочих місць до 7%;
- для мікро- та малих підприємств ставка становитиме 7% із можливістю зменшення для інвестиційних кредитів до 5%;
- для кредитів поповнення оборотного капіталу всім підприємствам – 9% річних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пенсійному фонді розповіли, наскільки підвищили пенсії у березні
Ми раніше повідомляли, що середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами в Україні у січні 2023 року становила 7,5%. Ставка знизилася порівняно із груднем 2022 року (8,3%). Про це свідчать результати опитування, проведеного Нацбанком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Міграційна служба відкликала рішення про анулювання паспортів із неправильною транслітерацією
НБУ бореться з міскодингом: опубліковано нові вимоги здійснення платіжних операцій
За матеріалами сайту mof.gov.ua