ПрАТ “Фортуна”, яку пов’язують з Ігорем Коломойським судиться з Ощадбанком
Ощадбанк стривожений останнім судовим рішенням, яке може поставити під загрозу зриву механізм примусу РФ щодо виплати $1,3 млрд у формі компенсації за анексію півострова. Це випливає з повідомлення пресслужби банку. Уточнюється, що керівництво банку стурбоване у зв’язку з поточною ситуацією щодо процедури виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу – Арбітражного трибуналу у справі про позов Ощадбанку до Російської Федерації, відповідно до якого банку була призначена компенсація в розмірі $1,3 млрд.
Приводом для замішання стало прийняття Верховним Судом до розгляду апеляційної скарги ЗАТ “Фортуна” на постанову Київського апеляційного суду, згідно з яким Ощадбанку надано дозвіл на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу. Представники Ощадбанку заявили, що рішення, винесене Верховним Судом за результатами розгляду апеляційної скарги, не відповідає чинним правовим нормам, тому що були порушені встановлені процесуальні строки, крім того, скаргу подавали особи, які раніше не брали участі у розгляді справи, отже, не мають права оскаржувати прийняте рішення.
“Фактично йдеться про те, що державний банк відсторонюють від розподілу коштів, отриманих після продажу 99,77% акцій Промінвестбанку. Як наслідок, виконання рішення арбітражу на суму більше 1,3 млрд доларів під загрозою зупинення”, – відзначають в пресслужбі.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Компанія ПрАТ “Фортуна” звернулася до Верховного Суду зі скаргою на постанову суду, якою було задоволено заяву “Ощадбанку” та надано дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу про стягнення 1,1 мільярда доларів. Кошти мають стягнути з Міністерства юстиції Російської Федерації в якості компенсації за експропріацію активів банку в Криму. З урахуванням відсотків, загальна сума вимог “Ощадбанку” до РФ становить 1,3 млрд доларів.
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США оштрафувало американську “дочку” Deutsche Bank – Deutsche Bank Trust Company Americas (DBTCA). Як повідомляється на сайті відомства, сума штрафу склала $ 583 тис. Штраф було призначено у зв’язку з неодноразовим порушенням санкцій, введених відносно Росії після анексії Криму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може ввести нові санкції через запуск російського маркетплейса
За матеріалами сайту epravda.com.ua