close-btn

НБУ повідомив, коли банківські платежі в Україні стануть цілодобовими

На базі стандарту ISO 20022 Нацбанк уже розробляє нове покоління української системи міжбанківських платежів – СЕП

Фото: news.dtkt.ua

Національний банк продовжує працювати над переведенням платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO 20022. На базі цього стандарту Нацбанк уже розробляє нове покоління української системи міжбанківських платежів – системи електронних платежів (СЕП). До кінця 2022 року центральний банк планує не лише модернізувати СЕП відповідно до цього міжнародного стандарту, але й перевести її роботу в цілодобовий режим 24/7 (зараз система працює в режимі 23/7). Про це повідомив регулятор.

З початку другого кварталу 2021 року до процесу переходу на міжнародний стандарт ISO 20022 Національний банк активно долучає й банки. Так, із 01 квітня цього року працює тестовий стенд СЕП нового покоління. Банки на практиці можуть відпрацьовувати формати кредитового переказу на базі ISO 20022. Зараз до тестового стенду підключилося шість основних компаній, які розробляють програмне забезпечення для банківської сфери, та три банки, а ще три банки перебувають у стадії підключення. Решта банків поетапно приєднуватимуться впродовж наступних місяців: у червні – 9 банків, у липні – 24 банки, в серпні – 20 банків, у вересні – 8 банків, у жовтні – 2 банки.

Водночас рішення про дату остаточного переходу всієї банківської системи України на нове покоління СЕП Національний банк ухвалюватиме в діалозі з банками та лише після детального аналізу результатів тестування, з урахуванням необхідних доопрацювань та готовності банків.

Як зазначають у Нацбанку, осучаснення СЕП відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022 дасть можливість модернізувати фінансову інфраструктуру, підвищити конкурентоспроможність нашої країни та сприятиме її інтеграції зі світовими ринками, що вже працюють за цим стандартом.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У 2020 році через систему електронних платежів Національного банку України було здійснено 385 млн початкових платежів на суму майже 45 трлн грн, що на 38% більше за сумою, ніж в 2019 році (384 млн початкових платежів на суму майже 33 трлн грн відповідно).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перехід на ISO 20022: що потрібно знати про новий стандарт транскордонних платежів

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!