close-btn

Попит на кредитування в Україні почав зростати — банки поліпшують оцінки перспектив

В останньому кварталі 2022 року банки поліпшили оцінки показників кредитування. Відзначається зростання кредитного попиту з боку бізнесу та вперше за рік відновлення попиту населення на іпотеку

НБУ

НБУ

Про це інформує пресслужба НБУ.

Банки, які прийняли участь в опитуванні, зазначили, що наразі фіксується посилення стандартів всіх видів кредитування, спостерігається зниження показнику схвалення заявок (за виключенням іпотеки), очікується подальше стримане зростання попиту на бізнес-кредити та іпотечні кредити, прогнозується посилення всіх видів ризиків.

«У жовтні – грудні 2022 року інтерес корпоративних позичальників був найбільшим до гривневих, короткострокових кредитів та з боку МСП. Натомість попит на довгострокові та валютні кредити далі знижувався. Високі процентні ставки та відсутність капітальних інвестицій, як і раніше, стримували попит на позики бізнесу», — йдеться у матеріалі Нацбанку.

Зазначається, що банки повідомляють про суттєве зростання процентного валютного та операційного ризиків у четвертому кварталі 2022 року. Натомість ризик ліквідності знизився вперше за весь рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення економіки, інфляція, вимоги до банків та прогнози — звіт НБУ

«У наступні 12 місяців респонденти очікують помірного поліпшення динаміки корпоративного кредитування та подальшого скорочення роздрібного кредитного портфеля», — додають в НБУ.

Також банки розраховують на зростання фондування в 2023 році, прогнозуючи припливи коштів з боку і бізнесу, і населення.

При цьому, більшість фінустанов очікують погіршення якості кредитного портфеля та заявляють, що у найближчі декілька місяців посиляться усі види ризиків (однак таких песимістичних сценаріїв очікує все менше респондентів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НБУ нагадав банкам про необхідність надати додаткову інформацію щодо торгівлі готівковою валютою

Асоціація українських банків підтримала заклик НБУ до закордонних банків залишити РФ

НБУ розширив повноваження банків щодо використання облігацій у формуванні обов’язкових резервів

google news