close-btn

В НБУ озвучили плани щодо можливого зниження облікової ставки

В умовах глобальної рецесії та майбутньої невизначеності, Нацбанк все частіше вдається до використання свого головного інструменту впливу – зміни процентної ставки

Новые гривны и монеты появятся в Украине до 2022 года

На світову економіку великий вплив зараз робить невизначеність термінів закінчення пандемії коронавіруса. Не стала винятком у цьому сенсі і Україна. За словами голови НБУ у 2020 році Нацбанк був змушений суттєво знизити облікову ставку – до 6%. Нагадаємо, що чим нижче облікова ставка (тобто відсоток, під який НБУ дає гроші приватним банкам), тим нижче ставка кредитування (відсоток, під який приватний банк надає кредити кінцевому споживачеві). Зниження облікової ставки в минулому році було зроблено для збереження макрофінансової стабільності в умовах глобальної рецесії, яка торкнулася і України. Таке ж завдання ставиться і на поточний, 2021-й рік.

“Сьогодні ми, на жаль, перебуваємо в залежності від епідеміологічної ситуації в країні та світі. Від цього залежать і темпи відновлення економіки, і монетарна політика. Наша монетарна політика має дві направленності. Якщо ми будемо бачити, що попит зростає, економіка продовжує відновлюватися, то НБУ може використовувати свої інструменти, щоб повернути інфляцію в запланований діапазон”, – сказав він.

Однак, якщо буде фіксуватися “охолодження” економічної активності та зупинка споживчого попиту, то НБУ знову може реагувати зниженням процентної ставки, додав пан Шевченко.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Національний банк відстрочив на шість місяців терміни для настройки та автоматизації процесів в сфері фінансового моніторингу для банків і небанківських фінустанов. Про це повідомляється на сайті НБУ. Відтепер вони зобов’язані це зробити не пізніше 30 червня 2021 року. Раніше фінустанови повинні були привести свої процеси у відповідність до вимог «Положення про здійснення банками та установами фінансового моніторингу» не пізніше 31 грудня 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ посилить вимоги до споживчих кредитів банків: що зміниться

За матеріалами сайту zn.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!