Мін’юст США повідомило про арешт громадянина Росії та США Іллі Ліхтенштейна та його дружини, громадянки США Хізер Морган за звинуваченням у змові з метою відмивання біткоїнів, викрадених у 2016 році у Bitfinex
Самопроголошена «Крокодил з Уолл-стріт» Хізер Морган та її чоловік Ілля Ліхтенштейн заарештовані за відмивання $4,5 млрд у біткоїнах, викрадених під час злому біржі Bitfinex у 2016 році. Владі вдалося повернути $3,6 млрд після конфіскації закритих ключів до цифрових гаманців пари.
За словами прокурорів, пара хіпстерів з Нью-Йорка, звинувачена у крадіжці 119 754 біткоїнів, була «серійними підприємцями», які використали стартапи для відмивання грошей. Ілля Ліхтенштейн, 34 роки, та його дружина, Хізер Ріаннон Морган, 31 рік, яка читає реп під псевдонімом Razzlekhan, були заарештовані у вівторок на Манхеттені. Морган, репер і колишній співробітник Forbes, називає себе «експертом у галузі переконання, соціальної інженерії та теорії ігор», а в одній зі своїх пісень назвала себе «Крокодилом з Уолл-Стріт».
«Коли вона не реконструює чорний ринок, щоб придумати найкращі способи боротьби з шахрайством та кіберзлочинністю, їй подобається читати реп та створювати модний вуличний одяг», — говориться в біографії Хізер у Forbes.
Передбачається, що Ліхтейнштейн і Морган для відмивання викрадених коштів використовували цілий ряд методик, включаючи створення вигаданих особистостей, внесення коштів на рахунки криптовалютних бірж і ринків даркнета з подальшим їх виведенням, конвертація біткоїнів в інші форми віртуальної валюти, а також застосування програм що дозволяють робити безліч операцій за короткий часовий проміжок.
Метью Грейвс, прокурор США в окрузі Колумбія, особливо зазначив, що гроші переміщувалися через криптовалютні адреси, пов’язані з матеріалами про сексуальне насильство над дітьми.
«Сьогоднішні арешти та найбільша в історії фінансова конфіскація показують, що криптовалюта не є безпечним притулком для злочинців», — додала заступник генерального прокурора Ліза Монако.
Злом Bitfinex у серпні 2016 року сам по собі був одним із найбільших колись зареєстрованих розкрадань криптовалюти — настільки масштабним, що новини про крадіжку знизили вартість біткоїнів на 20 відсотків у той час.
Ліхтенштейну та Морган поки що не пред’явлено прямих звинувачень у скоєнні злому біржі, а скоріше в отриманні та відмиванні вкрадених коштів. Справа передана до федерального суду у Вашингтоні, округ Колумбія. Поки що неясно, хто представлятиме пару в суді і чи є у них адвокат, який виступатиме від їхнього імені.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Хакеры зламали платформу Poly Network, яка виконує роль комунікатора між різними блокчейн-сервісами та дозволяє їм працювати разом. Представники компанії повідомили про атаку на своїй сторінці у Twitter і попросили допомогти їм встановити зв’язок із хакерами, щоб повернути викрадені активи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецслужби США зламали сервери угруповання російських хакерів REvil
За матеріалами сайту dailymail.co.uk