close-btn

Інтеграція технології блокчейн у різних галузях: найяскравіші приклади та перспективи

Технологія блокчейн використовується все ширше: від банківського та логістичного секторів, до медицини та ведення бізнесу. Розглянемо головні тенденції, які прогнозуються на 2023 рік

Blockchain

Blockchain Фото: leewayhertz.com

Нові тенденції розвитку блокчейну у 2023 році сприятимуть значним трансформаціям у глобальному бізнес-ландшафті. Окрім того, що блокчейн є основою криптовалют, додана вартість цього складного інструменту баз даних для бізнесу настільки велика, що, за прогнозами PwC, до 2030 року збільшить світову економіку на 1,76 трильйона доларів.

Причиною цього є те, що блокчейн став ключовим інструментом у більшості галузей, які покладаються на транзакції. Це насамперед тому, що він спрощує персоналізацію користувачів, пропонує надійні заходи безпеки та підвищує конфіденційність і захист даних.

Але лише сферою фінансів блокчейн не обмежується. Так, наприклад, на основі протоколів з відкритим кодом компанії збирають цілі масиви даних, які в майбутньому допоможуть боротися з онкологією. Використовуючи блокчейн Сполучені Штати зможуть відстежувати поставки зброї Україні, а ООН надаватиме фінансову допомогу українцям.

Тенденції та перспективи використання блокчейну в 2023 році

Незважаючи на те, що блокчейн-простір, який не так давно почав активно розвиватись, став свідком деяких серйозних викликів, таких як початок криптозими та невдалий алгоритм стейблкоїнів у 2022 році, експерти діляться лише позитивними прогнозами щодо подальшого розвитку та впровадження технології. Вони сходяться на думці, що в міру вдосконалення технології блокчейн вона відіграватиме все більшу роль у суспільстві та економіці.

Ймовірно, це буде перехідний рік, коли все більше людей і підприємств перейдуть до інтеграції технологій Web3, таких як блокчейн, щоб скористатися їхніми перевагами.

Банківська справа, фінанси, управління ланцюгами поставок, охорона здоров’я та кібербезпека — ось деякі з провідних галузей, які, як очікується, будуть розвиватись завдяки технології блокчейн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокчейн займає 5-е місце серед найпопулярніших фінтех-технологій у Китаї

Індустрія блокчейн відкрила цілий новий світ можливостей і перспектив як на економічному, так і на бізнес-рівні. Це все завдяки її можливостям у сфері безпеки та захисту приватності. За прогнозами Business Research Company, світовий ринок блокчейн-послуг зросте з $3,28 млрд у 2022 році до $4,7 млрд у 2023 році і досягне приголомшливої позначки у $19,76 млрд до 2027 року.

Тож які ж головні тренди блокчейну у 2023 році, які визначатимуть майбутнє технологій? Давайте подивимось.

  1. Ланцюги доданої вартості

Технологія блокчейн полегшує відстеження по всьому ланцюгу поставок. Оскільки блокчейн зберігає дані в цифровому децентралізованому реєстрі, він забезпечує миттєвий доступ до статусу або автентичності продукту. Це підвищує ефективність, забезпечує надійність і створює глобальний ланцюжок створення вартості товарів.

  1. Міжнародна торгівля

Смарт-контракти є важливим елементом екосистеми блокчейну, який багато компаній вже прийняли. Вони спрощують оформлення таких документів, як ліцензії та сертифікати, серед іншого. Це знижує загальні витрати, усуваючи при цьому залежність від третіх сторін. Крім того, це підвищує швидкість і точність ведення міжнародної торгівлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криптозима 2022 року розорила понад 70 000 біткоїн-мільйонерів: Інфографіка

Blockchain

  1. Децентралізовані фінанси та банківська справа

Децентралізовані фінанси (DeFi) передбачають зберігання грошей у захищеному цифровому гаманці за допомогою смарт-контрактів, а не сплату певної комісії за користування послугами банку. Таке застосування технології блокчейн цілком може виявитися майбутнім фінансів.

Так, розробкою децентралізованих додатків зайнялись найпотужніші корпорації світу. Зокрема, Amazon Web Services та Avalanche пропонують масштабовані блокчейн-рішення для підприємств та урядів.

  1. Криптовалюти та системи онлайн-платежів

Як криптовалюти, так і платіжні системи використовують технологію блокчейн для зберігання даних про транзакції в однорангових мережах і виключають участь централізованих органів, таких як банки. Це знижує транзакційні витрати, підвищує безпеку та створює більший попит на високопродуктивні системи зі скороченим часом виконання транзакцій.

Нагадаємо, що CEO компанії VISA підтвердив зацікавленість в блокчейн-технологіях та CBDC.

  1. Більш широке впровадження блокчейну на підприємствах

Однією з найбільших тенденцій розвитку блокчейну у 2023 році є зростання операцій підприємств, які покладаються на блокчейн. Децентралізована природа блокчейну забезпечує підвищену безпеку, прозорість та захист від кібератак, саме тому все більше компаній, ймовірно, використовуватимуть цю технологію на свою користь.

Як приклад: BMW робить ставку на блокчейн-технології у конкурентній боротьбі майбутнього.

  1. Посилення розробки додатків на основі блокчейну

Розробники програмного забезпечення з досвідом роботи з блокчейном будуть користуватися великим попитом у 2023 році. Спостерігатиметься різке зростання попиту на технологію блокчейн, яка може допомогти у створенні потужних додатків для здійснення безпечних транзакцій, розробки розширених функцій «Знай свого клієнта» (KYC) тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Імовірність разів у 500 років: Майнер-одинак включив у блокчейн Біткоїна блок, заробивши $130 000

Blockchain

Cardano запустить новий блокчейн конфіденційності під назвою Midnight

Input Output Global (IOG), що стоїть за Cardano, запускає новий блокчейн, орієнтований на конфіденційність під назвою Midnight, і токен Dust, який працюватиме разом з новою мережею.

За словами гендиректора IOG Чарльза Хоскінсона, Midnight є одним із багатьох сайдчейнів, розгорнутих навколо Cardano, і перевершить попередні проєкти конфіденційної монети, надаючи смарт-контракти з нульовим розголошенням.

Midnight Blockchain служитиме кордоном між захистом конфіденційності та наданням аудиторам та регулюючим органам бекдору в систему. Оскільки в Midnight все анонімно, технологія конфіденційних монет безперечно просунулася вперед.

Компанія eTukTuk презентувала в Давосі перший у світі автомобільний проєкт на блокчейні Cardano

Альтернатива звичному транспорту спрямована на вирішення економічних та екологічних проблем країн, що розвиваються. Проєкт покликаний стимулювати зростання мережі електромобілів та зарядних станцій для підвищення їх доступності.

Проєкт під назвою «eTukTuk» планується запустити до Коломбо, Шрі-Ланка, за підтримки місцевого уряду. Він є реальним застосуванням технології Cardano в транспортній галузі, демонструючи потенціал блокчейну для забезпечення стійких змін. Ця ідея може послужити зразком для інших країн, що прагнуть перейти на електрокари.

Запуск блокчейна в Україні пришвидшить перехід на електронні гроші

Міністерство цифрової трансформації та ТАСКОМБАНК розглядають можливості виведення на ринок нових платіжних інструментів на базі blockchain.

На експертів, така інфраструктура дозволить зробити фінансовий ринок більш прозорим, підзвітним та безпечним, а вартість транзакцій скоротиться.

У ході робіт досліджувалась специфіка випуску та обігу електронної гривні у мережі Stellar. Було відзначено високу пропускну спроможність блокчейн-платформи між усіма учасниками переказів.

SWIFT інтегрує блокчейн і починає працювати з криптовалютами

Оператор міжнародної міжбанківської системи передачі інформації SWIFT планує впровадити функції криптографії та блокчейну у 2023 році. У пресслужбі повідомляють, що очікуються наступні зміни:

  • покращаться звіти системи з цінних паперів, щоб вони підходили для ідентифікації цифрових активів;
  • додадуться нові функції, пов’язані з токенами;
  • реалізується ідентифікація адрес блокчейн-гаманців;
  • розглянуться варіанти щодо послуг зберігання криптоактивів.

SWIFT

Відомий нідерландський банк зареєстрував цифрову облігацію на публічному блокчейні

ABN Amro став першим банком у Європі, який зареєстрував для клієнта Midcorp цифрову облігацію на публічному блокчейні. Лімітована серія цифрових цінних паперів дозволила залучити 450 тис. євро інвестицій від імені компанії APOC, яку обслуговує ABN Amro. Право власності оцифроване у вигляді традиційних блокчейн-токенів, що передаються інвесторам після фактичної купівлі облігації.

Крім того, розробники нідерландського банку також залучили до співпраці Fireblocks — компанію, яка займається створенням рішень для цифрових активів. Зокрема, нею було спроектовано та запропоновано цифровий гаманець для зберігання клієнтських ключів для доступу до облігацій.

Блокчейн на світовому ринку

Впровадження таких практик, як DeFi, у таких галузях, як банківська справа та фінанси, є досить простим і не вимагає радикальних перетворень. Сьогодні багато фінансових установ розглядають технологію блокчейн для трансформації традиційних банківських операцій. За прогнозами Research and Markets, світовий ринок блокчейну в банківських і фінансових послугах зросте з $2 034 млн у 2021 році до $17 583 млн у 2026 році.

Блокчейн може допомогти банкам, зокрема, суттєво пришвидшити переказ коштів у різні куточки світу, знизити на це витрати та зменшити надмірну бюрократію. Технологія також може бути використана для запуску нових криптовалют, які будуть регулюватись монетарною політикою. Це дозволить прогресивним банківським установам вийти на криптовалютний ринок та зайняти там провідні позиції.

Переваги блокчейну є причиною того, що він розглядається як важливий елемент наступної технологічної революції. Його застосування вийшло за межі криптовалют і поширилося на багато секторів. Це, зокрема, охорона здоров’я, електронна комерція, видавнича справа, фінанси та страхування. За прогнозами Grand View Research, до 2030 року світовий ринок блокчейн-технологій досягне 1 432 мільярдів доларів, а середньорічний темп зростання (CAGR) становитиме 85,9% у період з 2022 по 2030 рік.

З огляду на найбільші тренди блокчейну 2023 року, такі як розвиток метамережі, зростаюча популярність незамінних токенів (NFT), поява «зелених ініціатив» та інші прориви в галузі, очевидно, що блокчейн залишиться тут надовго.

Впровадження інноваційних інструментів, таких як цифрові активи, корпоративні блокчейни та квантові обчислення у відповідних галузях може стати трансформаційним для сучасного технологічного світу.

Детальніше про те, як блокчейн підкорює світ (інтеграція технології світовими бізнес-гігантами), читайте далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

5 найкращих криптовалют для інвестування в січні 2023 року

Ключові дані зі звіту про резерви USDC на $44,5 млрд

55% всіх Ethereum (ETH) зберігаються на криптобіржах Coinbase та Binance

За матеріалами emeritus.org.

google news