Ми проаналізували, у якому напрямку розвиватиметься технологія блокчейн у наступному році, з огляду на запити сьогодення
Блокчейн – одна з найцікавіших технологій сьогодення. Як відомо, вона працює за принципом розподіленої книги, що зберігає впорядкований ланцюжок записів. На відміну від стандартних баз даних, інформацію неможливо змінити або видалити. Ця технологія має чималий потенціал для вирішення багатьох проблем, пов’язаних із безпекою в інтернеті. У 2020 році обсяг світового ринку блокчейн становив близько 3,67 мільярдів доларів. За прогнозами, у 2022 році витрати бізнесу на блокчейн-рішення сягнуть 11,7 мільярдів доларів. На думку експертів, у наступному році розвиток блокчейну буде позначений наступними трендами:
“Озеленення”
Поступ цієї технології пов’язаний зі збільшення споживання енергії та викидів вуглецю. Тож вірогідно у наступні роки значна увага буде приділена спробам «озеленити» блокчейн. Це можна зробити, зокрема, шляхом переходу до менш енергоємних моделей – тих, які базуються на алгоритмі «доказу участі», а не «доказу роботи».
NFT виходить за рамки
Non-Fungible Tokens (невзаємозамінні токени, NFT) були новинкою блокчейну протягом 2021 року. Завдяки ринку NFT у людства з’явилася можливість підтверджувати право володіння цифровим активом. Поява численних згадок про NFT у ЗМІ пояснюється астрономічними цінами, за якими торгувалися такі твори мистецтва у 2021-му. Але способи його використання ширші. Так, NFT інкорпорувався у гейм-індустрію: гра з розведенням монстрів Axie Infinity дозволяє «карбувати» власних істот NFT. Dolce & Gabbana та Nike створили одяг та взуття, які мають власні NFT. Способи його застосування з великою вірогідністю урізноманітняться.
Розширення біткоін-френдлі спільноти
Рік, що минає, запам’ятається серед іншого спробою легалізувати біткоін на рівні держави. Сальвадор прийняв біткоін як платіжний засіб – уряд дозволив розрахунки з віртуальною валютою для оплати товарів і послуг, виплати винагороди працівникам. Є думки, що у 2022 року ряд інших країн наслідують цей приклад. Олександр Хоптнер, генеральний директор криптовалютної біржі BitMEX, прогнозує, що принаймні п’ять країн, що розвиваються, почнуть приймати біткоіни наступного року. Поштовхом до цього стане ріст інфляції та збільшення комісій за грошові перекази.
Інтеграція з IoT
Блокчейн надзвичайно сумісний з ідеєю інтернету речей (IoT). Технологія здатна допомогти вирішити багато проблем, пов’язаних із безпекою, а також масштабованістю. Наприклад, її можна використовувати для транзакцій «машина-машина». Таким чином, вдасться здійснювати мікроплатежі за допомогою криптовалюти, коли одній машині або мережі потрібно придбати послуги в інших. Інновації у цій царині будуть підживлені поступовим розгортанням 5G, що означає розширення зв’язку між усіма видами розумного мережевого обладнання та приладів.
Протидія пандемії
Очевидно що боротьба з пандемією Covid-19 буде в пріоритеті протягом 2022 року. Блокчейн і тут може стати в нагоді. У 2022 році технологія допомагатиме відстежувати та контролювати доставку ліків безпосередньо від виробника. Технологія гарантує автентичність медикаментів, а також цілісність ланцюга поставок. Так, IBM створила систему, яка використовує блокчейн для уніфікації обліку показників вакцинації та ефективності. Пілотний проєкт також показав, як блокчейн може потенційно прискорити здатність розпізнавати ризик відкликання продукту – наприклад, у випадку, коли партія викликала надзвичайно високу кількість побічних ефектів.
Ширша інтеграція в державні органи
Розподілена книга стає дуже привабливою для органів влади. Тому з великою ймовірністю можна припустити, що державні відомства зацікавляться різними перевагами блокчейну в 2022 році. Наразі кожне агентство має окрему базу даних, тому існує потреба в постійному обміні інформацією. Технологія може допомогти ефективно управляти даними, а також покращувати стандарти безпеки.
Використання блокчейну в ритейлі
Індустрія роздрібної торгівлі потребує блокчейн для управління запасами та ланцюгом поставок. Такі організації, як Walmart, вже співпрацюють для створення рішень на основі блокчейну. Крім того, розробки на базі технології здатні спростити платежі для торговців.
За матеріалами: forbes.com, fintechnews.org, techbullion.com
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NFT «Bored Ape» випадково продали за $3000 замість $300 000
JPMorgan створить платіжне блокчейн-рішення для Siemens
ТОП-10 книг о финансах, которые стоит прочитать в 2022 году