close-btn

Як почати успішний бізнес у 2022 році: п’ять головних порад

Певно, у кожного є ідеї для потенційного бізнесу, але втілити їх у реальність може бути проблемою. Розповідаємо, як її вирішити.

Фото: pixabay.com

Створити успішний бізнес непросто в будь-який час, а пандемія зовсім переписала правила. Однак є хороша новина – важче не стало. Незважаючи на те, що протягом цього часу у малого бізнесу виникли значні труднощі, величезні зміни відкрили великі можливості. Так, технології змінили те, як малі підприємства взаємодіють із клієнтами, розвиваються та конкурують із великими гравцями, вирівнюючи умови гри. Згідно зі звітом Google Impact за 2020 рік, 280 тис. компаній вперше почали продавати онлайн через пандемію. Насправді малі, гнучкі підприємства часто мають найкращі можливості для розвитку. Простіше кажучи: якщо маєте хорошу ідею, у вас є більше можливостей, ніж будь-коли, щоб побудувати щось велике з нуля.

Ось п’ять ключових речей, які слід пам’ятати

1.Знайдіть своє «чому»

Ваше «чому» – це те, що змусить вас рухатися далі, коли не все йде за планом і ви хочете здатися. Почати бізнес — це складно, і ваша відданість неминуче буде перевірена. І ви, швидше за все, матимете мотивацію, якщо коріння бізнесу – у чомусь, чим ви захоплені.

2. Знайдіть наставника

Наставники – це чудовий спосіб уникнути дорогих помилок. Використовуйте навички та досвід інших, які можуть допомогти вам розвиватися в бізнесі. Вони будуть поруч, коли вам знадобляться вказівки, поради та допомога у вирішенні проблем. Але вам не обов’язково мати лише одного наставника, і це не повинно бути офіційною домовленістю. Ви можете зустрічатись з ними на заходах та спілкуватись електронною поштою. Реальність полягає в тому, що успішні люди, як правило, дуже зайняті, тому часто важко зачепити їх на довгі чати та зустрічі. Однак через зростання цифрових платформ стало легше вчитися у людей, якими найбільше захоплюєтеся.

3. Використовуйте силу цифрових технологій

Пандемія навчила власників малого та мікробізнесу багатьох уроків щодо важливості присутності в інтернеті. Через обмежені можливості зустрічатися під час карантину, багато людей покладалися виключно на цифрові засоби для продажу та маркетингу свого продукту. Крім того, використання цифрових технологій за відсутності великих маркетингових бюджетів, підсилює позиції малих підприємств перед великими. Разом з тим не завадить повчитися на минулих помилках компаній, використання соціальних мереж якими мало катастрофічний ефект.

4. Будьте адаптивними та відкритими до змін

Будь-який підприємець хоче, щоб початкові етапи бізнесу проходили якомога гладко, але, як показала пандемія, здатність адаптуватися та бути відкритим до змін важливі для виживання. Багатьом компаніям довелося змінитися, тому будьте готові бути гнучкими.

5. Проведіть дослідження

Недавнє дослідження в США показало, що до 82% малих підприємств, які зазнали краху протягом п’яти років, зробили це через відсутність розуміння грошових потоків. Чим більше ви знаєте, тим більше зможете контролювати, щоб просувати свій бізнес уперед, або якщо виникнуть несподівані витрати. Можливо, вам знадобиться додаткове фінансування, тому перш ніж витрачати гроші на що-небудь, створіть електронну таблицю та проведіть дослідження, скільки вам реально знадобиться. Доступно багато фінансування та безкоштовної підтримки, тому ознайомтеся з варіантами та подивіться, яку допомогу ви можете отримати, щоб втілити свою ідею в життя.

Ось деякі методи фінансування, які ви повинні враховувати, якщо ваші плани починалися з бюджету в 0 грн.

Дурні, друзі та родина

Щороку 35-40% стартапів отримують стартовий капітал від цих трьох джерел. Причина, чому включені «дурні», пов’язана з ризиком інвестування в початкові стартапи та відсутністю знань у цієї групи людей. Переваги такого виду фінансування полягають у тому, що вашим друзям та членам сім’ї не знадобиться конкретна кредитна оцінка або велика застава для забезпечення своїх інвестицій, а також вони можуть бути більш гнучкими з точки зору процентних ставок та відстрочки повернення.

Позика

Якщо ви відчуваєте, що можете повернути кредит через певний проміжок часу, це може бути чудовою ідеєю. Ви просто повинні бути впевнені на 100%, тому що якщо щось піде не так, ви опинитеся в дуже складній ситуації! Є багато способів отримати позику, тому дослідіть, який варіант є найкращим для вас. 

Гранти та місцеве фінансування

Уряд або місцеві органи влади зазвичай підтримують стартапи, надаючи їм фінансові винагороди або позики під нульовий відсоток, особливо для вигідних проектів. Отримати один із цих грантів – досить тривалий і важкий процес. З іншого боку, гранти, як правило, включають багато контролю над тим, куди витрачаються гроші.

Краудфандинг

Краудфандинг — це законний спосіб отримати стартові кошти для вашого бізнесу, тому не бійтеся рекламувати свою краудфандингову кампанію в соціальних мережах.
Деякі краудфандингові кампанії працюють на основі пожертв. Люди щодня шукають справу, на яку можна пожертвувати, їм подобається допомагати іншим. Дайте їм привід вірити. Також для успіху варто проаналізувати, наскільки проект буде важливим у сучасному світі та яка його цінність.  Краудфандинг став настільки популярним, що існує кілька платформ, присвячених йому: Kickstarter, CrowdFunder та IndieGogo.

Висновок. Пандемія не повинна відлякувати тих, хто горить своєю бізнес-ідеєю. Важливо врахувати всі ризики, добре підготуватися не лише фінансово, а й утвердитись у мотивації, і тоді можна досягти успіху.

По материалам: failory.com, theguardian.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 термінів зі світу NFT, які потрібно знати

google news