close-btn

Найрезонансніші війни топ-брендів: як компанії б’ються за клієнтів

Скільки існує конкуренція, стільки ж різні компанії воюють між собою за клієнтів. Найбільші у світі бренди не виключення

Rivalry between brands

Rivalry between brands Фото: agilitypr.com

На різних рівнях десятки великих бізнесів борються за одну й ту саму аудиторію. Оскільки конкуренція на ринку постійно зростає, кожна компанія шукає найкращі рекламні стратегії для залучення клієнтів та трафіку.

Це суперництво є рушієм прогресу, але далеко не завжди кращий товар або пропозиція означає перемогу. Нерідко бренди виграють завдяки гнучким, надійним маркетинговим стратегіям, за чим досить корисно і цікаво спостерігати.

Так як останнім найгучнішим протистоянням можна вважати Google проти Apple, почнемо з них.

«Тиха війна» між гігантами Apple та Google

Поки ми всі чекаємо, коли Apple представить свою довгоочікувану гарнітуру доповненої і віртуальної реальності, щоб поборотися з Meta і Sony, з’являється інформація, що бренд також докладає значних зусиль, щоб відокремити свої основні сервіси для смартфонів від Google, включаючи «Карти», онлайн-рекламу і, що найголовніше, «Пошук».

В матеріалі Financial Times йдеться, що компанія Apple давно тримає образу на Google. Зокрема, це може бути пов’язано з операційною системою Android, яка, як заявляв Стів Джобс, є «краденим продуктом», та копіює софт iOS. Він тоді також оголосив Google «термоядерну війну», та у 2009 році сприяв виключенню з ради директорів Apple тодішнього гендиректора Google Еріка Шмідта.

Конкуренція на всіх рівнях набирає нових оборотів:

  1. «Карти». Невдалий старт Apple Maps не допоміг у конкуренції з Google Maps. Але з моменту свого випуску десять років тому, система значно покращилась, зокрема, з’явились нові функції, наприклад, Business Connect, яка протистоїть інтеграції Yelp від Google і безперешкодно інтегрується в iOS.
  2. «Пошук». Apple розробляє пошуковий інструмент щонайменше десять років, і вже давно ходять чутки про це. Придбання компаній Topsy Labs та Laserlike стало ключовим моментом у цій роботі, яка виявилася складною та дороговартісною.

«Якщо Apple зможе створити щось схоже на «класичний Google», тобто простий пошуковик, який був би менш оптимізований заради отримання доходів від реклами, люди можуть надати йому перевагу», — вважає Джош Кьоніг, головний директор зі стратегії у Pantheon.

Але це буде вкрай дорого. За даними міністерства юстиції Сполучених Штатів, Alphabet платить Apple від $8 до $12 млрд кожен рік за те, щоб Google був пошуковиком за замовчуванням на iOS.

  1. Онлайн-реклама. Останнім часом Apple зробила значні кадрові поповнення у своїй рекламній групі, намагаючись конкурувати з Google, включаючи рекламу в App Store. За даними FT, Apple хоче створити рекламну мережу, «яка б змінила спосіб доставки реклами користувачам iPhone і не допускала б до неї сторонніх брокерів даних».
Apple vs Google

Apple vs Google Фото: mspoweruser.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протистояння гігантів: Маск закликав зруйнувати монополію Amazon

Сильна репутація Apple щодо захисту конфіденційності користувачів може стати величезною перевагою в цій боротьбі. Незважаючи на зусилля, спрямовані на підвищення прозорості, Google має репутацію збирача даних користувачів, а Apple провела глибоку межу між телефонами iPhone і Android.

Зокрема, у сфері пошуку Apple могла б позиціонувати Safari як браузер, що ставить конфіденційність понад усе.

Бажання Apple випередити служби Google на iPhone не є новим. «Конкурс Maps» був відкритим з моменту запуску Apple Maps у 2012 році, а чутки про пошукову систему Apple та бажання компанії зайти на рекламний ринок ходять роками. Фактично, звіт FT є нагадуванням про те, що ця «тиха війна» все ще триває, на кону — мільярди доларів і користувачі iPhone.

Airbus проти Boeing: як суперництво змінює авіаперевезення

На світовому ринку комерційних літаків домінують два виробники: європейський конгломерат Airbus та аерокосмічний гігант Boeing зі штаб-квартирою в Сіетлі. Їхнє прагнення завоювати частку ринку впливає на все: від того, яким літаком ви летите, які маршрути обираєте і зі скількома пасажирами ділите салон літака.

Суперництво між ними формує не лише їхнє власне майбутнє, але й саму індустрію авіаперевезень, стимулюючи інноваційний дизайн літаків, нові моделі купівлі квитків авіакомпаніями та розширені карти маршрутів, які пропонують мандрівникам більший вибір, гнучкість та зручність.

Конкуренція почалася, коли в 1969 році була заснована компанія Airbus для консолідації фрагментованого європейського аерокосмічного сектору. Відтоді вони повільно збільшували свою частку на ринку, тоді як Boeing викуповував та/або витісняв інші американські фірми.

Airbus vs Boeing

Airbus vs Boeing Фото: aerotime.aero

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець ери Facebook: хто займе «золоту» нішу

Оскільки світовий ринок авіаперевезень збільшився з трохи більше ніж 400 000 мандрівників у 1973 році до 3,96 мільярдів у 2016 році, Airbus і Boeing боролися за частку ринку у швидкозростаючій галузі, конкуруючи на всіх рівнях за те, кому дістанеться найбільший шматок швидкозростаючого пирога.

Сьогодні обидві компанії використовують усі можливі переваги, стимулюючи інновації та ефективність. Boeing та Airbus контролюють близько половини світового ринку літаків, і аналітики прогнозують, що туристична галузь, яка стрімко розвивається, потребуватиме до 39 000 нових літаків протягом наступних 20 років. За два десятиліття, коли вартість ринку перевищила $6 трлн, навіть невеликі відмінності в частці ринку складають великий бізнес, тому не дивно, що конкуренція є такою запеклою.

Pepsi vs Coca-Cola

Coke та Pepsi — два найбільші конкуренти на ринку, протистояння яких можна справді назвати «столітніми». Обидва бренди були засновані наприкінці 1800-х років, а конкуренція не вщухає і зараз.

Найбільшого запалу війна між компаніями набула в 1975 році, коли стартував «Pepsi Challenge» і Coca-Cola зазнала поразки на інформаційному просторі. Тоді в рамках маркетингової компанії Pepsi роздавала безкоштовні зразки свого напою усім підряд.

Після того випадку рекламна війна то запалюється з новою силою, то притихає. У хід йшла навіть «чорна реклама», коли один з конкурентів активно поливав брудом та принижував іншого, зокрема, висміюючи.

У 2011 році Diet Coke обігнала Pepsi, ставши другим за величиною брендом Coca-Cola, тоді як Pepsi опустилася на третє місце.

Pepsi vs Coca-Cola

Pepsi vs Coca-Cola Фото: startuptalky.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: TikTok знову в опалі: влада США вимагає заборонити сервіс

BMW проти Audi, Ford проти Ferrari

Ці чотири гіганти автомобільного виробництва вже давно є запеклими суперниками. Так, між компаніями BMW та Audi особливо яскраво розгорівся вогонь, коли остання розповсюдила на рекламних щитах меседж: «Твій хід, BMW», демонструючи зображення нового елітного авто A4. На що невдовзі надійшла відповідь: «Шах і мат» (також на білборді, вже із зображенням Santa Monica).

BMW vs Audi

BMW vs Audi Фото: feedough.com,

Невдовзі рекламний-батл лише посилився. Так, Audi з автомобілем R8 розмістила білборд «Твій пішак не зрівняється з нашим королем». BMW у відповідь на це вивісила на своєму боліді F1 напис «Game Over». Цьому конфлікту не має кінця і сьогодні.

BMW vs Audi

BMW vs Audi Фото: themarketingbirds.com

Зі свого боку, Ford і Ferrari продемонстрували не менш феєричну боротьбу (у 2019 навіть відповідну кінострічку зняли). Найрезонансніше протистояння почалось у 1963 році, коли гоночні команди боролися за лідерство в престижних перегонах «24 години Ле-Мана». До речі, тоді переміг Ford.

За останні 60 років багато чого змінилось, але це легендарне протистояння продовжується, але вже не настільки яскраво. До слова, станом на початок лютого 2023 року, одна акція Ford торгується на рівні $13,17, а Ferrari — $260,5.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник відділу NFT у Mastercard оголосив про відставку. Його заяву виставили на продаж у вигляді NFT

Microsoft проти Apple

Не так давно це була головна тема, коли мова заходила за найбільші бренд-баталії. Зокрема, такий резонанс здійняв відеоролик Microsoft, де висміювалась компанія Apple. Білл Гейтс ніколи не був прихильником співзасновника Apple Стіва Джобса, і ці дві компанії конкурують між собою вже майже чотири десятиліття.

Чого тільки коштує рекламна боротьба «Привіт, я Mac, і привіт, я PC». У 1984 році Apple транслювала «анти-Майкрософт» рекламу, в якій чоловік з сокирою пробігав крізь групу сірих людей, що дивилися на пропагандистський екран, розбиваючи його своєю сокирою. У цій рекламі Microsoft була зображена як безлика та звичайна, тоді як Apple була показана революційним новачком.

Microsoft vs Apple

Microsoft vs Apple Фото: macrumors.com

Компаніям стає все важче і важче конкурувати на сучасному ринку та в індустрії, що стрімко розвиваються. Реклама брендів повинна не лише обслуговувати аудиторію, а й розважати її, щоб покращити утримання клієнтів, взаємодію та задоволеність від реклами. Для великих корпорацій особливо важливо враховувати кожен аспект клієнтського досвіду і надавати продукти та послуги найвищої якості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Топ-5 серіалів, які прокачують фінансове мислення

Alameda Research подала до суду на Voyager Digital

За матеріалами macworld.com, fcmtravel.com, linkedin.com.

google news