Глобальний трафік електронної комерції збільшився до 22 млрд відвідувань завдяки COVID-19. У новій постпандемічній реальності не бути в інтернеті – означає приректи себе на другорядні ролі
З тих пір, як світ зазнав пандемії Covid-19, багато підприємств закрили свою діяльність, а деякі зазнали величезних втрат. Найбільше від вимушеної зупинки постраждав бізнес, що надавав послуги з розміщення та харчування. Приміром, за даними Opendatabot, 14% ресторанів в Україні не відкрилося після останнього локдауну. Також чималих втрат зазнали роздрібна та оптова торгівля.
Пандемія ще не подолана і гарантувати, що локдауну більше не буде, не може ніхто. У такій ситуації найбільш ефективним рішенням для комерсантів буде перевести торгівлю в інтернет. Але як це зробити правильно?
Алгоритм успішної діджиталізації бізнесу
Етап 1. Створіть інтернет-платформу
Це може бути ваш власний сайт або магазин на чужій платформі. Оскільки ви тільки виходите в інтернет, найкращим варіантом для вас буде відкрити магазин на оптовій бізнес-платформі, типу Seebiz. У такий спосіб удасться уникнути технічних проблем і швидко розпочати роботу. Перевага подібних платформ у тому, що ви можете не лише створити магазин за лічені хвилини, а й взаємодіяти з потенційними клієнтами за допомогою соціальних мереж.
Етап 2. Зареєструйтеся в інтернет-системі управління запасами
Наступним (і дуже важливим) кроком є представлення свого асортименту товарів в інтернеті. Для цього ви можете зареєструватися в інтернет-системі управління запасами з відкритим кодом, як Odoo. IMS (інноваційні модульні рішення) допомагають організувати інвентаризацію в мережі та відстежувати продажі, повернення та залишок запасів. Ви також можете контролювати термін придатності своєї продукції та отримувати сповіщення, коли чогось бракує на складі. Оцініть різні програмні засоби управління запасами, доступні в інтернеті, і оберіть той, що пропонує найбільшу гнучкість.
Етап 3. Отримайте CRM
CRM-система (від англ. Customer Relationship Management) – прикладне програмне забезпечення, призначене для автоматизації взаємодії з клієнтами. Підвищення продажів, оптимізація маркетингу і поліпшення обслуговування досягається завдяки збереженню інформації про клієнтів та історії взаємодії з ними, вдосконаленню бізнес-процесів і подальшого аналізу результатів.
Подібне програмне забезпечення допомагає автоматизувати відповіді на поширені запитання та забезпечити зворотний зв’язок у реальному часі. Ви можете скористатися CRM-програмним забезпеченням, наприклад Hubspot, або отримати IMS із вбудованим CRM. Останнє – кращий варіант, оскільки дає можливість уникнути клопоту переключення між IMS та CRM під час спілкування з клієнтами. Більшість IMS мають вбудований CRM. Тому вам слід перевірити наявність цієї опції, приймаючи рішення щодо вашого IMS.
Етап 4. Завойовуйте ринок у мережі
Після того, як ви створили інтернет-магазин і готові залучати клієнтів, час вибрати правильну маркетингову платформу. Існує дві основні платформи для маркетингу бізнесу в інтернеті: Google та Facebook. Більшість свого часу в інтернеті люди проводять саме там.
Обидві платформи пропонують два типи маркетингових стратегій – органічний та платний. Перший означає, що ви створюєте трафік без використання платної реклами чи спонсорованих постів. Її суть у тому, щоб залучати свою цільову аудиторію через надання їй потрібної інформації. Бізнес електронної комерції повинен використовувати як органічну, так і платну стратегії. Почніть з платного маркетингу та постійно докладайте зусилля для органічного.
Ось чотири поради для успіху органічного маркетингу
- Публікуйте вічнозелений контент.
Вічнозелені дописи – це контент, який тривалий час залишається актуальним та цінним. Подумайте над розробкою такого високоякісного вмісту, який відсилатиме до вашого бізнесу. - Створюйте цікавий візуальний контент.
Візуальний вміст залишається потужним інструментом для ефективних комунікацій брендів. Тож використовуйте його в блогах та соцмережах, щоб залучити аудиторію. Це можуть бути Facebook та Instagram Live, відео, меми, інфографіка, GIF-файли, цитати. - Приєднуйтесь до груп та інтернет-спільнот.
Додавайтеся до відповідних груп та інтернет-спільнот, що споріднені з вашим бізнесом. Йдеться про те, щоб розміщувати інформацію про свій бренд, де це доречно. Надайте користувачам цінну інформацію, яка заохотить їх взаємодіяти з вашим брендом та спрямує трафік на ваш веб-сайт. - Максимізуйте органічний вміст за допомогою таргетингу.
У каналах соціальних медіа існує безліч способів використання таргетингу при органічному розміщенні публікацій. Можна обрати таргетинг на такі речі, як стать, вік, локація, інтереси та мова. Коригуючи його, можна домогтися збільшення охоплення.
Застосуйте ці рекомендації і наступного разу, коли з вашим бізнесом у фізичному світі станеться щось неприємне, ваш діджитал-канал безперебійно працюватиме й залучатиме клієнтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Низьке податкове навантаження та мінімум бюрократії: які країни підходять стартапам