close-btn

Вимушена міграція та зростання вартості життя: експерти назвали основні глобальні ризики

Напередодні економічного форуму в Давосі були представлені результати дослідження на тему головних викликів перед людством у найближчі кілька років

Зростання вартості продовольства, товарів щоденного споживання та основних послуг стане головним викликом для урядів передових країн на найближчі два роки. Така тенденція зумовить зубожіння великої кількості людей, насамперед представників середнього класу. Однак, найбільш довгостроковою проблемою визнані кліматичні зміни. Про це йдеться у звіті Світового економічного форуму (ВЕФ).

Однією з головних причин, що спровокували кризу вартості життя, стала пандемія коронавірусу. Крім того, війна в Україні, розв’язана злочинним кремлівським режимом, також стала каталізатором подорожчання продуктового кошика та енергоресурсів у всьому світі. Звіт складено на основі свідоцтв та заяв 1200 експертів форуму та опубліковано напередодні щорічного економічного форуму в Давосі, який проходитиме з 16 по 20 січня.

Загалом ВЕФ перерахував десять ризиків, які залишатимуться найбільш актуальними протягом найближчих двох років. Зокрема, експерти також наголошують на впливі на глобальній економіці природних катастроф, викликаних екстремальними температурами. Також прогнозується зростання геоекономічної конфронтації, поляризація суспільства, поширення кіберзлочинів та масштабна вимушена міграція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто профінансує відновлення зруйнованої інфраструктури: коментар глави уряду

Ми раніше повідомляли, що The World Bank змінив прогноз зростання глобальної економіки на 2023 рік з 3% до 1,7%. Одна з вагомих причин такого рішення — негативні наслідки, спричинені повномасштабним вторгненням рф в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Держбанк про перші підсумки кредитування для енергозабезпечення бізнесу

Отримання виписки про суми та джерела сплачених доходів на сайті Податкової служби: інструкція

За матеріалами сайту www3.weforum.org

google news