close-btn

Meta виклала у відкритий доступ модель ШІ, яка перекладає тексти з 200 мов

Спроби Meta щодо створення «універсального перекладача» продовжуються

https://bluescreen.kz/

Конгломерат соціальних мереж Meta створив єдину модель ШІ, здатну перекладати на 200 різних мов, у тому числі багато з яких не підтримуються поточними комерційними інструментами. Компанія відкриває вихідний код проекту, сподіваючись, що інші спиратимуться на його роботу.

Модель штучного інтелекту є частиною амбітного науково-дослідного проекту Meta зі створення так званого «універсального перекладача мови», який компанія вважає важливим для зростання своїх численних платформ — від Facebook та Instagram до областей, таких як VR та AR. Машинний переклад не тільки дозволяє Meta краще розуміти своїх користувачів (і, таким чином, покращувати рекламні системи, які приносять 97% доходу компанії), але також може стати основою відмінних програм для майбутніх проектів, таких як окуляри доповненої реальності.

Експерти з машинного перекладу назвали останнє дослідження Meta амбітним і скрупульозним, але зазначили, що якість деяких перекладів, ймовірно, буде набагато нижчою, ніж у мов з кращою підтримкою, таких як італійська чи німецька.

У той час як більшість моделей машинного перекладу працюють лише з кількома мовами, модель Meta інкапсулює все: це єдина система, здатна перекладати більш ніж 40 000 різних напрямків між 200 мовами. Але Meta також зацікавлена ​​у включенні в модель «мов з низьким рівнем ресурсів» — з менш ніж 1 мільйоном загальнодоступних перекладених пар пропозицій. До них відносяться багато африканських та індійських мов, які зазвичай не підтримуються комерційними інструментами машинного перекладу.

Справедливо помітити, що приклади перекладу, які ми бачимо в інтерфейсі Facebook, якось не обнадіюють у плані якості. Якщо вже такі поширені пари, як французька-російська чи чеська-українська, змушують користувачів ламати голову, що хотів написати автор в оригіналі, то як розібрати результат роботи моделі над сото, наприклад?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

google news